OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023 r.

1. Rozpoczęliśmy dziś Tygodniowy Odpust Parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. Kaznodzieją jest rodak Grybowski, Srebrny Jubilat Sakramentu kapłaństwa, ks. Antoni Lichoń, misjonarz w Peru. Serdecznie dziękujemy za głoszenie Słowa Bożego i modlitwę. Bóg zapłać!

2. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z programem odpustu, umieszczonym na naszej stronie internetowej, w gablocie parafialnej oraz na bramach prowadzących do placu kościelnego. Prosimy również dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, młodzież i dorosłych, a zwłaszcza Panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich do niesienia feretronów, obrazów, baldachimu, kandelabrów w strojach regionalnych podczas procesji w czasie tygodnia odpustowego.

Zwróćmy uwagę na Msze święte z udziałem poszczególnych grup wiernych i postarajmy się o udział w tych szczególnych dniach modlitwy by podziękować Bogu za opiekę by uprosić sobie i innym  obfite łaski w życiu swoim i całej rodziny.

3. Składamy podziękowanie kolejnym 36 rodzinom za złożoną ofiarę na odwodnienie oraz na korony dla Matki Bożej i Pana Jezusa. Niech wszystkim wynagrodzi Bóg obfitym błogosławieństwem! Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie stosownej ofiary do kopert za wykonane odwodnienie.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Na Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się pożegnanie Siostry Roksany, opiekunki Dziewczęcej Służby Maryjnej i wychowawczyni w Przedszkolu Parafialnym.

– we wtorek – wspomnienie Św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rocznica Powstania Warszawskiego. Spotkanie dekanalne Akcji Katolickiej odbędzie się w tym dniu o godz. 16.30 w pomieszczeniu przy plebani.

– we czwartek – 20-ta rocznica konsekracji naszego kościoła sanktuaryjnego.

– w piątek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

– Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu odpustowym pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do chorych, którzy z racji zdrowotnych nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, udadzą się Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii. Prosimy chorych zgłaszać indywidualnie u Szafarzy. 

 – Z racji trwającego tygodnia odpustowego ks. Proboszcz udziela wszystkim parafianom i przebywającym w piątek na terenie parafii Krużlowa dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy zachęca się do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka, oraz o nowe powołania kapłańskie, szczególnie z naszej parafii, a także do praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia, np. jałmużny.

– w przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, zakończenie naszego parafialnego odpustu podczas Mszy świętej o godz. 11.00 z udziałem ks. Abpa Wiktora Skworca, który 20 lat temu konsekrował naszą nową świątynię sanktuaryjną.

– Prosimy strażaków w centralnym dniu odpustu 6 sierpnia o zabezpieczenie miejsca do parkowania przed budynkiem plebanii oraz o porządek ustawiania samochodów na parkingu.

5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w piątek o godz. 19:30 prosimy następujące rodziny: Ryszard T. 22, Maria O. 44, Mirosława C. 183, Stanisław F. 68, Włodzimierz S. 132, Stanisława C. 138, Adam C. 274, Monika B. 27, Szymon O. 27, Józef K. 25.

Natomiast w Starej Wsi prosimy do sprzątania następujące rodziny: S. Bernadetta 3, S. Zofia 152, W. Izabela 152.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, a także Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra i wakacyjny numer Apostoł Miłosierdzia. Są do nabycia plakietki oraz obrazy z Panem Jezusem Przemienionym w większym i mniejszym formacie.

7. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: + Grażyna Baran oraz + Wojciech Tarasek. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie … .