OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023 r.

1. Dzień Środków Społecznego Przekazu niech nas zachęci do korzystania  z prasy i mediów, które krzewią kulturę i wartości chrześcijańskie.

2. Dzień Golgoty Wschodu – dzień Sybiraka skłania nas do modlitwy za ofiary przemocy i totalitaryzmu za wschodnią granicą naszego kraju i do wytrwałej modlitwy o ustanie wojny.

3. W dniu wczorajszym w Katedrze w Tarnowie dwóch naszych lektorów zostało mianowanych do posługi Ceremoniarza. Gratulujemy im tego wyróżnienia. Niech ich zaangażowanie będzie zachętą dla innych.

4. Dziś po Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie.

5. Serdecznie dziękujemy:

* kolejnym 18 rodzinom naszej parafii za ofiarę za wykonane odwodnienie oraz 5 rodzinom na korony dla figury Pięknej Madonny Krużlowskiej, Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie stosownej ofiary do kopert!

6. Rada Parafialna naszej parafii podjęła decyzję o przeprowadzeniu kwesty celem wyrównania zaległych długów oraz kontynuowania nowych zaplanowanych inwestycji w naszej parafii w niedzielę 24 września przy wejściach naszych kościołów. Dotychczas za wykonane odwodnienie  i wyrównanie kostki brukowej na placu przykościelnym złożyło ofiarę 228 rodzin co stanowi zaledwie 27% wszystkich rodzin z naszej parafii. Czeka nas także zapłata za wykonanie projektu całej infrastruktury otoczenia i Kaplic – Dróżek Pana Jezusa Przemienionego w plenerze. Dróżki te będą swego rodzaju innowacją w skali naszego kraju w  zewnętrznej formie pobożności i czci dla Przemienionego Jezusa. Podejmowane będą także kolejne prace konserwatorskie w naszym zabytkowym kościele przy odnowieniu i konserwacji kaplicy bocznej poświęconej świętemu Antoniemu. I tu również nieunikniony jest wkład finansowy naszej parafii.  Dlatego zwracamy się serdeczną prośbą do Was Drodzy Parafianie o złożenie stosownej ofiary do kopert z podaniem adresu zamieszkania i przysiółka do którego należy dom a Przedstawicieli Rady Parafialnej prosimy gorąco o podjęcie się trudu przeprowadzenia kwesty.

 W poczuciu wspólnoty i odpowiedzialności za całą parafię uczyńmy co w naszej mocy na chwałę Jezusa Przemienionego i na cześć naszej Krużlowskiej Madonny.

7. Są jeszcze wolne miejsca na 10-cio dniową pielgrzymkę do Włoch. Zapisy w parafii Białej Niżnej.

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży polskiej oraz LSO.

– we środę – wspomnienie Świętych: Św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera oraz Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników.

– we czwartek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

– w sobotę – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

– w niedzielę – Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i słabosłyszące, Światowy dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa. Od Mszy popołudniowej wznawiamy nabożeństwa w zabytkowym kościele. W tym dniu Akcja Krwiodawstwa w Korzennej. Szczegóły na afiszu.

9. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Damian J.  270, Marian J. 20, Paweł M. 20, Ryszard Ł.  216, Jarosław C. 215, Zbigniew K. 173, Tomasz Ś.  268, Krzysztof Ł. 19, Paweł M.  172, Stanisław G.  61.

Natomiast w Starej Wsi do sprzątania prosimy następujące rodziny: Anna J. 42, Teresa M. 42, Sabina S. 58.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra. Jest do nabycia Kalendarz Rolników w cenie 35 zł.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Janina Janusz, mama naszej rodaczki siostry Służebniczki Barbary. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 15.00. Polećmy duszę + Janiny Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie… .