OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023 r.

1. Przeżywając miesiąc październik zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, indywidualnej w domach lub przy kapliczkach. Nabożeństwa różańcowe w kościele odbywają się przed Mszą Świętą:

– w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, a w Starej Wsi o godz. 14.00

– w dni powszednie w Krużlowej o godz. 18.00, a w Starej Wsi o godz. 17.00.

2. Serdecznie dziękujemy:

– za dzisiejszą ofiarę na potrzeby naszej parafii. W zabytkowym kościele mamy już nowe ławki, stylizowane na zabytkowe. Powrócił po renowacji ołtarz św. Antoniego w bocznej kaplicy.

– dziękujemy przedstawicielom Caritasu naszej parafii za przeprowadzenie zbiórki odzieży dla bezdomnych w Krakowie. W ich imieniu dziękujemy tym, którzy włączyli się ofiarnie w to apostolskie dzieło dzieląc się z potrzebującymi swoimi zasobami.

 Bóg zapłać:

* 24 rodzinom naszej parafii za ofiarę za wykonane odwodnienie

* 13 rodzinom za ofiarę w ramach kwesty na zaległe długi w parafii

* 5 rodzinom za ofiarę na korony dla figury Pięknej Madonny Krużlowskiej. Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie ofiary do kopert!  

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:  

– Dzisiaj – Odpust w Białej Niżnej, ku czci M B Różańcowej.

– w  naszej parafii – dziś o godz. 15.00 wyruszy z nowego kościoła Marsz dla Życia i Rodziny w ramach nabożeństwa różańcowego. Zakończenie w starym kościele Mszą Świętą. Prosimy o zabranie flag i ubranie się w stroje regionalne, a strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa na trasie Marszu. Zapraszamy całe rodziny naszej parafii, zwłaszcza z uczniami klas III, IV, VII i VIII.

– we wtorek – spotkanie klas trzecich ze szkół podstawowych z Krużlowej i ze Starej Wsi o godz. 18.00.

– we środę – w Białej Niżnej spotkanie przedpielgrzymkowe po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00  

– w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W tym dniu zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z Piękną Madonną Krużlowską o godz. 19.00. Mszy świętej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. dr Paweł Król, wikariusz z Czchowa.

Lampiony są do nabycia w punkcie z pamiątkami. Do niesienia figury Madonny prosimy następujących przedstawicieli wspólnot parafialnych:

    1. Chór Parafialny
    2. Róża Bł. Karoliny – Elżbiety Obrzut
    3. Rodzice DSM
    4.  Róża Świętej Rodziny – Bernadety Bocheńskiej
    5. OSP SW

– w sobotę – Dzień Nauczyciela – pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i zmarłych nauczycielach i wychowawcach

– w niedzielę – 15 października – Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia.  

4. W gablocie parafialnej umieszczone są dwa ważne dokumenty. Prosimy się z nimi zapoznać! Jeden z nich, od dyrektora Zakładu Wodociągów, dotyczy możliwości i warunków wykonania przyłączy kanalizacyjnych do domów prywatnych, drugi dokument, od wójta Gminy Grybów, dotyczący zmian w podziale Gminy Grybów na stałe obwody do głosowania.(pismo)

5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Marcin J. 380, Walenty J. 270, Grzegorz K. 354, Marian H. 178, Rafał O. 363, Paweł F. 153, Artur P. 153, Górak P. 98, Grzegorz S.298, Tadeusz F. 185.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Zofia M. 55, Małgorzata M. 101, Stanisława M. 199.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, czasopisma misyjne, oraz Kalendarz Rolników w cenie 35 zł.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Olchawski oraz + Michalina Król, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…