OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła –  15.10.2023 r.

1. Przeżywając dziś Dzień Papieski w Polsce, w przededniu 45-tej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, pamiętajmy w modlitwie różańcowej o Ojcu świętym Franciszku, biskupach i kapłanach, aby za przyczyną św. Jana Pawła II, spełniali wiernie powierzoną im misję głoszenia Dobrej Nowiny.   

2. Dziś po Mszy świętej zbierana jest ofiara do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Serdecznie dziękujemy:

– 13 rodzinom za ofiarę. za wykonane odwodnienie

– 9 rodzinom za ofiarę na korony dla Jezusa i Maryi

– 5 rodzinom za ofairę w ramach zaległej kwesty na zaległe długi w parafii

Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie ofiary do kopert!  

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:  

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. 45-ta rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II

– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– we środę – Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Święto Patronalne Służby Zdrowia.

– we czwartek – spotkanie uczniów klas VII i VIII z Krużlowej i ze Starej Wsi o godz. 18.00 w kościele parafialnym

– w piątek – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera

– w niedzielę – 22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, Patrona Małopolski i Zakliczyna. Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Składka na misje na Fundusz Papieski. Po Mszy świętej popołudniowej w budynku plebani odbędzie się Spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków Akcji i chętnych do współpracy!  W tym dniu przeprowadzone będzie w kościołach badanie niedzielnych praktyk religijnych.

5. W kinach od 13 października rozpoczęła się emisja filmu religijnej produkcji: Oblicze Jezusa. Film prowadzi widza na spotkanie z Jezusem przed cudowne wizerunki „ nie uczynione ludzką ręką” oraz ukazuje ludzi, których wizerunek Jezusa odmienił  dalsze życie.

6. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Tomasz K. 185, Adam C. 262, Stanisława G. 263, Tomasz G. 263, Marek A. 360, Sławomir G. 33, Dariusz B.  65, Grzegorz W. 306, Paweł  K. 186, Mikołaj S. 186.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Anna D. 199, Małgorzata P. 256, Halina S. 3.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, czasopisma misyjne, oraz Kalendarz Rolników w cenie 35 zł.