OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – 22.10.2023 r.

1. Przeżywając dziś Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Małopolski i Zakliczyna, powierzajmy naszemu świętemu Rodakowi wszystkie rodziny, wspólnoty parafialne, aby czerpały do swego życia chrześcijańskiego wciąż aktualne przykłady z postawy świętego papieża.

2. Rozpoczynający się Tydzień Misyjny, niech nas zachęci do modlitwy za misjonarzy oraz za prześladowanych chrześcijan.

3. Gratulujemy 10 chłopcom naszej parafii, którzy wczoraj w Ptaszkowej stali się ministrantami słowa Bożego. Niech ta posługa pomaga nowym lektorom i nam wszystkim jeszcze lepiej słuchać Słowa Bożego i starać się nim żyć.

4. Zachęcamy w dalszym ciągu do udziału w nabożeństwach różańcowych, zwłaszcza zapraszamy tych, którzy jeszcze w tej modlitwie nie uczestniczyli.

5. Serdecznie dziękujemy:

– 10 rodzinom za ofiary za wykonane odwodnienie

– 3 rodzinom za ofiarę na korony dla Jezusa i Maryi

– 6 rodzinom za ofiary w ramach zaległej kwesty na płatności w parafii

Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie ofiary do kopert!  

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– dzisiaj – po Mszy świętej popołudniowej w budynku plebani odbędzie się Spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków Akcji oraz chętnych do współpracy!

– we środę –  Nowenna do Matki Najświętszej. Prośmy o kolejny pomyślny etap przygotowania do koronacji naszej Pięknej Madonny Krużlowskiej

– we czwartek – Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego. Pamiętajmy o modlitwie za powołanych oraz o nowe gorliwe powołania do służby Bożej w kapłaństwie i zakonie.

– w sobotę – Święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

7. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci modlitewnej za naszych zmarłych. Po Mszy św. można zabrać kartki do wypisania wypominek całorocznych i listopadowych. Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i w Starej Wsi przed 10.00.

Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, męża/żony i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Prosimy przy wypisywaniu wypominek całorocznych zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być włączone do modlitwy. Pamiętajmy o wymienianiu zmarłych w mianowniku (po prostu imię i nazwisko), nie powtarzaniu na jednej kartce tego samego nazwiska, oraz podawaniu zmarłych bez określania kim byli (dziećmi, żoną, rodzeństwem). Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Prosimy o skorzystanie z Sakramentu Pokuty w ciągu tygodnia przed każdą Mszą świętą, gdyż przed nami ważny listopadowy czas modlitwy i odpustów za zmarłych. Stąd bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na koniec października i na niedziele, bo nie będzie możliwe wyspowiadanie wtedy wszystkich.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych prosimy także o uporządkowanie grobów, o zachowanie porządku na cmentarzu o wsypywanie szklanych i plastikowych odpadów do kontenera.

7. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Daniel Z. 6, Konrad P. 262, Franciszek G. 357, Andrzej F. 302, Robert Z. 338, Ryszard Z. 35, Marcin S. 35, Barbara M. 141, Wojciech O. 328, Paweł F. 198.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Bernadetta S. 3, Zofia S. 152, Izabela W. 152

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, czasopisma misyjne, oraz są jeszcze Kalendarze Rolników w cenie 35 zł.