OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2023 r.

1. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

2. Serdecznie dziękujemy:

– jednej osobie i jednej rodzinie za ofiary na potrzeby parafialne,

– jednej rodzinie za ofiarę na korony dla Pięknej Madonny Krużlowskiej

– jednej rodzinie zaofiarę w ramach zaległej kwesty. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we czwartek – Święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w piątek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

– w sobotę – 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. Patrona parafii Mogilno. Narodowe Święto Niepodległości. Podczas Mszy Świętych polecać będziemy Bogu i Maryi przyszłość naszej Ojczyzny.

– w niedzielę – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Prosimy o ofiarność na ten cel! Po Mszy świętej zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”.

W tym dniu Akcja Krwiodawstwa w Grybowie. Szczegóły na afiszu.

4. W niedzielę 12 listopada o godz. 16.30 Parafialny Teatr Religijny RENOVATIO zaprasza wszystkich chętnych do Sali Misterium na przedstawienie pt. Miłość Ojczyzny.  

5. Przypominamy, że do 8 listopada mamy możliwość zyskania odpustów zupełnych za wybraną duszę w czyśćcu cierpiącą, jedną w danym dniu. W tym celu trzeba wypełnić podane przez Kościół warunki: odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przyjęcie Komunii świętej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet najmniejszego oraz odmówienie modlitwy w intencjach podanych przez Ojca świętego. Przez cały miesiąc listopad przed każdą Mszą świętą modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące odczytując podane wypominki na ten miesiąc.

6. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Krzysztof J. 167, Grażyna L. 190, Franciszek L.  190, Marek O.  190, Bolesław B.  56, Marcin Z.  322, Tomasz J.  57, Władysław S.  269, Wiesław S. 343, Mariusz F.  342.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Krystyna K. 54, Teresa O. 155, Adam M. 83.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, oraz Kalendarz Rolników.