OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023 r.

1. Niedziela dzisiejsza jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych  oraz Światowy Dzień Ubogich, nakłania nasze serca do modlitwy za tych, których życie doczesne zostało niespodziewanie przerwane i oczekują naszego wsparcia duchowego, za ich rodziny oraz za tych, których ubóstwo duchowe i materialne jest dla nas wyzwaniem na naszą obojętność, wynikającą z konformizmu życia.

2. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary:

– jednej rodzinie za ofiarę na potrzeby parafialne,

– pięciu rodzinom za ofiarę na korony dla figury naszej Madonny

– dwu rodzinom za ofiary za wykonane odwodnienie

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w dniu dzisiejszym – po Mszy świętej popołudniowej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w budynku plebani. Zapraszamy i prosimy o przybycie!

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

– we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy szczególnie za posługę w naszej parafii Sióstr Dominikanek oraz o nowe powołania do życia zakonnego.

– we środę – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki Muzyki i Śpiewu Kościelnego. Opiece świętej Patronki polecać będziemy organistów, chór parafialny, zespoły muzyczne, Scholę Dziecięcą, solistów.

– we czwartek – spotkanie klas VIII z Krużlowej i ze Starej Wsi na nowennie i Mszy świętej o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa!

– w piątek – wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac., Prezbitera i Towarzyszy męczenników

– w sobotę – wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki parafii i bazyliki grybowskiej. Suma odpustowa w Grybowie o godz. 11.00.

– w niedzielę – 26 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach.  

4. Przypominamy, że wyjazd Pielgrzymki na Nocne Czuwanie Róż Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godz. 7.00. Koszt pielgrzymki 100 zł. Zapisy u Pana Stanisława Wrony.

5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Wojciech R.  127, Stanisław L. 156, Artur K. 176, Mariusz Ch. 335, Paweł O.  70, Jan B. 122, Marcin K. 388, Andrzej B. 155, Grażyna O. 126, Mariusz J.  126.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Lidia R. 156, Barbara Cz. 49, Monika Ś. 49.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, oraz Kalendarz Rolników.