OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 r.

1. Okres Adwentu, którym dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w kościele pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, nakłania nas do przygotowania naszych serc na przyjście naszego Zbawiciela.

2. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary:

– za dzisiejszą składkę na cele diecezjalne

– sześciu rodzinom za ofiary na korony dla figury naszej Madonny

– jednej rodzinie za ofiarę na potrzeby parafii

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– od poniedziałku rozpoczynamy Msze święte Roratnie, poprzedzone śpiewem Godzinek. Będą się one odbywać według następującego porządku:

– z udziałem dzieci: poniedziałki, wtorki i piątki o godz. 18.00, we środy, czwartki i soboty rano o 6.30. Dzieci otrzymają planszę, na której będą zaznaczać datę dnia, w którym będą uczestniczyć w roratach. Po zakończeniu rorat,  spośród dzieci, które zdobędą największą ilość uczestnictwa w roratach zostaną rozlosowane nagrody. Dzieci, które umieszczą na podpisanych serduszkach lub innych własnoręcznie wykonanych ozdobach swoje dobre postanowienia, będą brały codziennie udział w losowaniu figurki – postaci Św. Rodziny oraz słodkiej nagrody. Następnie w domu będą mieć wyjątkową okazję do rodzinnej modlitwy przed zabraną figurką, którą następnego dnia przyniosą do kościoła. Własnoręcznie wykonane ozdoby (nie za duże i najpiękniejsze) będą umieszczone na choince obok szopki w kościele.

Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w roratach, a rodziców i opiekunów lub sąsiadów prosimy o przyprowadzanie dzieci na to nabożeństwo. Przewodnikiem adwentowych rorat dla dzieci w tym roku będzie św. Franciszek. Podążając za słowami: „Odbuduj mój Kościół” będziemy w naszym sercu budować „stajenkę”, gotową na przyjście nadchodzącego Pana.

– w pozostałe godziny w tygodniu Msze święte adwentowe z kazaniem dla dorosłych.

– w I czwartek – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi. Modlić się będziemy za kapłanów i siostry zakonne oraz o nowe powołania do służby Bożej.

– w  piątek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

– w sobotę – po Roratach zapraszamy do Sali Misterium na spotkanie ze św. Mikołajem, przygotowane przez Teatr Renovatio. Oprócz dzieci z grup parafialnych, rodzice mogą przyprowadzić inne dzieci pomagając św. Mikołajowi w obdarowaniu swoich dzieci.

– w niedzielę – Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Składka na cele parafialne. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. W następną niedzielę lektorzy i ministranci rozprowadzać będą w przedsionku kościoła opłatki na stół wigilijny dla każdej rodziny naszej parafii. Złożona przy tej okazji ofiara do puszki przeznaczona będzie na potrzeby LSO. Razem z opłatkami prosimy zabrać kopertę z nadrukiem adresu naszej parafii i umieścić na niej swój adres zamieszkania z podaniem przysiółka, i  jak było to dotychczas,  prosimy o złożenie w niej i przekazanie do parafii stosownej ofiary na nasze Sanktuarium.

5. W niedzielę św. Rodziny – 31 grudnia – będziemy się modlić za wszystkie małżeństwa, a szczególnie za obchodzących jubileusze małżeńskie. Prosimy zgłosić w zakrystii tegorocznych Jubilatów Sakramentu Małżeństwa, od 20 – tej rocznicy ślubu, w okrągłej dacie co 5 lat w wzwyż, aby podczas Mszy świętej o godz. 11.00 mogli otrzymać List Gratulacyjny wraz z błogosławieństwem.

6. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Włodzimierz B. 161, Mariusz K. 289, Tomasz Ch. 116 A, Waldemar L. 146, Maciej S. 53, Jerzy S.297, Jacek R. 60, Zygmunt L. 355, Paweł B. 268, Mateusz R. 268.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania wprosimy następujące rodziny: Sebastian J. 81, Kazimierz O. 18, Ewa J. 44.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, oraz świece na stół wigilijny. Zebrane ofiary z ich nabycia przeznaczone będą na Caritas Diecezji Tarnowskiej i Caritas Parafialne. Polecamy specjalny numer Gościa Niedzielnego Historia Kościoła w ograniczonej ilości (jest to dwumiesięcznik z bogatymi w treść artykułami, w tym numerze znajduje się między innymi artykuł; Kto zabił Księdza Blachnickiego, oraz skąd wiemy, że Jezus istniał naprawdę?). Jest jeszcze do nabycia Kalendarz Rolników.

8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy dusze śp.: + Wandy Olech i + Marii Olech, które w ostatnim czasie odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: dobry Jezu a nasz Panie … .