OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023 r.

1. Rozpoczynając dziś Tydzień Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin, pamiętajmy o wszystkich rodzinach naszej parafii, a szczególnie módlmy się za rodziny przeżywające poważne trudności i kryzysy.

2. W dniu dzisiejszym:

– o godz. 13.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Mszy święta z udziałem wszystkich seniorów poprzedzoną półgodzinną możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej. Po Mszy świętej Akcja Katolicka i Caritas zapraszają na Spotkanie Opłatkowe do budynku Szkoły Podstawowej w Krużlowej. Prosimy opiekunów o zapewnienie seniorom transportu do kościoła i na spotkanie w szkole.

–  po każdej Mszy świętej grupa młodzieżowa przeprowadza w przedsionku kościoła kiermasz świąteczny. Do nabycia są pierniczki, ozdoby świąteczne wykonane na szydełku oraz plecione, sznurkowe różańce. Ofiary zebrane ze sprzedaży przeznaczone będą  dla apostolskiej grupy naszej młodzieży.

– mija termin zgłoszeń Jubilatów Sakramentu Małżeństwa, od 20 – tej rocznicy ślubu, w okrągłej dacie co 5 lat w wzwyż, celem otrzymania w niedzielę Świętej Rodziny 31 grudnia podczas Mszy świętej o godz. 11.00 Listu Gratulacyjnego wraz z błogosławieństwem.

3. Serdecznie dziękujemy za złożenie kolejnych ofiar:

– pięciu rodzinom na korony dla figury naszej Madonny

– dwóm rodzinom na potrzeby parafii

– dwóm rodzinom na wykonane odwodnienie

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. Rodziny, które nie pobrały opłatków, mogą to uczynić po zakończeniu Mszy świętej w zakrystii. Razem z opłatkami prosimy zabrać kopertę z nadrukiem adresu naszej parafii i umieścić na niej swój adres zamieszkania z podaniem przysiółka, i jak było to dotychczas, prosimy o złożenie w niej i przekazanie do parafii stosownej ofiary na nasze Sanktuarium.

5. W najbliższy piątek – 22 grudnia – odbędzie się spowiedź parafialna przed Świętami Bożego Narodzenia, według następującego porządku: od godz.: 15.00 do 16.30, od 17.00 do 18.00, 18.30 do 19.30. W Starej Wsi spowiedź od 17.00. Prosimy bardzo o skorzystanie z możliwości wyspowiadania się w tym dniu, ponieważ w innych dniach spowiadać będziemy w innych parafiach a w wigilię, która wypada w tym roku w niedzielę, z racji Mszy świętych nie będzie tej możliwości.

6. Chorych, którzy z powodu złego stanu zdrowia nie będą mogli wyspowiadać się w kościele, a chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty, prosimy zgłosić w zakrystii. Do tych chorych kapłani udadzą się według następującego porządku: Ks. Fabian od godz. 8.00, Ks. Proboszcz od godz. 9.00, Ks. Artur w Starej Wsi od godz. 8.00. Pozostałych chorych prosimy zgłaszać u Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej.

7. W niedzielę – 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym kościele w Krużlowej będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W Starej Wsi o godz. 10.00. Po Mszach świętych będzie można zabrać ze sobą do domu światełko betlejemskie, dostarczone do parafii przez harcerzy.

   W godzinach popołudniowych spotkajmy się w gronie najbliższej rodziny, aby wspólną modlitwą i połamaniem się opłatkiem wyrazić naszą chrześcijańską wspólnotę i umocnić więź pośród naszych krewnych.

8. Liturgiczna Służba Ołtarza dziękuje za złożone ofiary podczas pobierania opłatków. Dziś chcemy zaprosić do plebiscytu na Ministranta i Lektora Roku 2023. Swoje propozycje składajcie na kartkach w przedsionku kościoła do urn. Chłopcy z największą liczba głosów otrzymają nagrody.

9. Bardzo dziękujemy przygotowującym się do akcji „Kolędnicy misyjni”, by nieść Dobrą Nowinę do Rodzin naszej parafii, a przez to przyjść z pomocą dzieciom w krajach misyjnych. Spotkanie dla chcących się zaangażować będzie we wtorek, w kościele po wieczornych Roratach. Niestety ze względu na ilość zgłoszonych nie dotrą do wszystkich. Poinformujemy w którym rejonie będą kolędować.

10. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Jakub . 245, Anna S. 223, Artur G. 223, Radosława G. 212, Leszek J. 204, Przemysław J. 204, Adam D. 51, Bartłomiej S. 330, Kazimierz B. 83, Antoni G. 117.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Maria O. 85, CecyliaJ. 168, Bożena Sz. 151, Andrzej D. 151, Mieczysław Sz. 223, Maria F. 119, Anna T. 104.

11. Zachęcamy nadal do nabywania świec na stół wigilijny. Zebrane ofiary z ich nabycia przeznaczone będą na Caritas Diecezji Tarnowskiej i Caritas Parafialne. Jest jeszcze do nabycia Kalendarz Rolników.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Władysław Chronowski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…