OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023 r.

1. Niedziela wigilijna, jaką dziś przeżywamy, niech nas zgromadzi w świątecznym nastroju przy wspólnym stole, wśród rodzinnej wspólnoty, abyśmy w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela w tajemnicy Jego Narodzenia, umocnili się we wzajemnej miłości i życzliwości, oraz wspierali się w trwaniu we wspólnocie Kościoła.

2. W dniu dzisiejszym Msze święte w kościele w parafialnym i w kaplicy w Starej Wsi w godzinach dopołudniowych, o godz. 22.00 pasterka w kaplicy starowiejskiej, a w kościele parafialnym tradycyjna pasterka o godz. 24.00, poprzedzona półgodzinnym śpiewem Jutrzni adwentowej. Ofiara na tacę przeznaczona będzie jak co roku na Fundusz Obrony Życia.

Po Mszach świętych dopołudniowych można zabrać ze sobą do domu światełko betlejemskie na stół wigilijny.

3. Serdecznie dziękujemy rodzinom za złożenie ofiar do zaadresowanych kopert z przeznaczeniem na nasze krużlowskie Sanktuarium. Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– jutro – w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych w Krużlowej o 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00, a w Starej Wsi o 10.00.

– we wtorek – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych w Krużlowej o 7.00, 9.00, 11.00 i o 14.00 msza chrzcielna, a w Starej Wsi o 10.00. Poświęcenie owsa. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. We Mszy świętej o godz. 9.00 wezmą udział kolędnicy misyjni. W tym roku ze względu na znikomą ilość chętnych pragnących pomagać misjom, Kolędnicy Misyjni udadzą się tylko do kilku rejonów naszej parafii (Poddziale, Gromnik, Krzemionki, od kościoła nowego w stronę Chodorowej, Nalepówki, Karczyska, Równie, Węglarnia, Potoki, Strzylawki). Z kolei 6 stycznia grupa kolędnicza przedstawi orędzie bożonarodzeniowe, a potem w przedsionku kościoła zbierać będą ofiarę na misje. Prosimy wszystkie rodziny o ofiarność na ten cel! Można też dokonać wpłaty na konto parafialne z dopiskiem: NA MISJE.

– we środę – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach świętych tradycyjne poświęcenie i kosztowanie wina.

– we czwartek – Święto Świętych Młodzianków, męczenników. Błogosławieństwo małych dzieci.

– w niedzielę – 31 grudnia – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa Dzień Jubileuszy Małżeńskich oraz Zakończenie Roku Kalendarzowego. Wszystkich Jubilatów Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00, podczas której odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i zostaną wręczone listy gratulacyjne zgłoszonym małżonkom. Po południu o godz. 14.00 zapraszamy na dziękczynne nieszpory z racji kończącego się roku kalendarzowego 2023, a po nich na ostatnią w tym roku Mszę świętą z kazaniem.

5. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do udziału w XIII Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek: Ad Laudem Dei. Anno Domini 2024. Przesłuchanie młodych talentów odbędzie się 20 stycznia 2024 w Sali Misterium. Regulamin i Karty Zgłoszeń u księży katechetów.

6. Od najbliższej środy księża naszej parafii udadzą się do naszych rodzin z wizytą duszpasterską czyli tzw. Kolędą. Kościół pragnie objąć swoją troską duszpasterską wszystkich wierzących, pobłogosławić domy i porozmawiać z mieszkańcami nie o pogodzie czy polityce ale na tematy związane z życiem religijnym parafian. Niech spotkanie z kapłanem będzie wyrazem naszej żywej wiary i przynależności do wspólnoty Kościoła. Dzieci i młodzież ucząca się niech przygotują do podpisu zeszyty z nauki religii. Prosimy, jak stało się to już chrześcijańską tradycją, aby przyjechać na plebanię po księdza i ministrantów przed kolędą z domu, w którym rozpocznie się wizyta duszpasterska oraz jeśli będzie potrzeba odwieźć księdza na Mszę świętą wieczorną a po Mszy świętej zawieść do następnych sąsiadów oraz po zakończeniu kolędy w ostatnim domu, który księdza przyjmie, aby odwieźć do domu kapłana i ministrantów. Z domu, który przyjmie kapłana prosimy podprowadzić księdza do sąsiadów, którzy księdza przyjmą, a sąsiadów prosimy o wyjście naprzeciw księdza.

      Plan kolędy będzie następujący:

DATA GODZ. PRZYSIÓŁEK
27 grudnia   Środa 9.00 Osików II: od Pani Święs 165 do Pana Bednarza 215
9.00 Osików II: od Państwa Mucha 325 do Państwa Serafinów 269
9.00 Karczyska: od Państwa Frączek 372 do Pana Grybosia 121
28 grudnia   Czwartek 9.00 Osików I: od Państwa Fyda 185 do Pani Chronowskiej 120
9.00 Bania: od Państwa Król 54 do Państwa Szporna 100
9.00 Karczyska i Równia-Pustki: od Państwa Nosal 240 do Państwa Gruca i do Państwa Jasnosów 163
29 grudnia   Piątek 9.00 Widomia: od państwa Stypuła 144 do Państwa Fydów 157
9.00 St. Wieś – Wieś: od Pani Marii Kosteckiej 166 do Państwa Tarasków 279
9.00 Podgranice: od Państwa Kociołków 149 do Państwa Czerneckich 32
30 grudnia   Sobota 9.00 Nowa Wieś: od Pani Tarasek 179 do Pani Król 145
9.00 St. Wieś –Wieś: od Pana Władysława Mikulskiego 59 do Pani Smoszna 232
9.00 Węglarnia, Strzylawki: od Państwa Jędrusików 62 do Państwa Wrona 210

7. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Stanisława J. 63, Ewa J. 63, Stanisław W. 255, Stanisław B.241, Wiesław U. 184, Sławomir J. 50, Mirosław M. 390, Krzysztof H. 203, Andrzej F. 48, Maria F. 48.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny:Sabina Ch. 259, Małgorzata P. i Maria Sz.104.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, aby zapoznawać się bliżej z nauką Kościoła i wzmacniać swoją wiarę, wprowadzając ją w życie.

9. Do kin wchodzi fabularny film: ”Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. Przedstawia on bohaterskich francuskich katolików, którzy w czasach krwawego terroru Rewolucji Francuskiej wzniecili wielkie ludowe powstanie w obronie wiary i Kościoła, umieszczając na swoich sztandarach wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Premiera 29 grudnia w 350 rocznicę objawień Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcamy do oglądnięcia go w kinie.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: pochodząca z naszej parafii mieszkanka Nowego Sącza + Maria Skorupa, oraz + Aleksander Gołyźniak, którego msza pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 13.00. Polećmy ich nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…