OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31.12.2023 r.

1. W Święto Świętej Rodziny zachęcamy szczególnie do wspólnej modlitwy w domu za wszystkie rodziny naszej parafii.

2. Zapraszamy dziś na uroczyste nieszpory o godz. 14.00 z kazaniem na Zakończenie Roku Kalendarzowego 2023. Bezpośrednio po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza święta.  

3. Serdecznie dziękujemy:

–  193 rodzinom za złożenie ofiar do zaadresowanych kopert na potrzeby parafialne

– trzem rodzinom za ofiarę na korony dla figury Madonny

– dwu rodzinom za ofiarę na odwodnienie

Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– jutro – w poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych niedzielny. Za publiczne odśpiewanie w tym dniu hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.  

– we wtorek – wspomnienie Świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupa i doktora Kościoła

– w I piątek – z racji kolędy – do chorych udadzą się z Komunią św. tylko Nadzwyczajni Szafarze, do których prosimy zgłosić chorych. Przypominamy, że I piątki miesiąca polegają na przyjęciu w tym dniu Komunii świętej wynagradzającej Boskiemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Ze spowiedzi można skorzystać w tygodniu rano przed Mszą świętą. Składka w tym dniu przeznaczona jest na pomoc dla misjonarzy.

– w I sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. Wszystkich Czcicieli Dzieciątka Jezus zapraszamy do wzięcia udziału w niecodziennej procesji Trzech Króli. Orszak ”Mędrców ze Wschodu”, wyruszy o godz. 10.30 z parkingu przed Szkołą Podstawową w Krużlowej. Włączmy się licznie w śpiew i modlitwę aby uwielbić Pana, który nam się objawił. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy orszaku.

Składka w tym dniu na cele misyjne. Będzie to Misyjny Dzień Dzieci. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Pakieciki z kadzidłem i kredą można nabyć w przedsionku kościoła.

   Zgodnie z zapowiedzią w tym dniu kolędnicy misyjni po Mszach świętych zaprezentują Orędzie Bożonarodzeniowe, a następnie w przedsionku kościoła zbierać będą do puszek ofiarę jako pomoc placówkom misyjnym. Prosimy o ofiarność na ten cel!

W tym  dniu zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na Nabożeństwo z racji Pięciu Pierwszych sobót miesiąca, które odbędzie się rano: o godz. 6.30 różaniec, następnie Msza święta o godz. 7.00 i po Mszy świętej 15-to minutowe rozważanie.

– za tydzień – 7 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego. Składka na cele diecezjalne. W tym dniu o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele parafialnym Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru, orkiestry parafialnej i zespołu regionalnego. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

5. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w XIII Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Regulamin i Karty Zgłoszeń u księży katechetów.

6. Plan kolędy na kolejne dni:

DATAGODZ.PRZYSIÓŁEK
2 stycznia   Wtorek9.00Od mostu do nowego kościoła: od Pani Biskup do Państwa Chronowskich
13.00Nowa Wieś: od Państwa Biskupów do Państwa Witników
 
3 stycznia   Środa9.00Poddziale str. lewa i od mostu do nowego kościoła: od Pani Iwańskiej do Państwa Pietruch i od Państwa Olech do państwa Klimontowskich
14.00Poddziale str. prawa: od Państwa Michalik do Państwa Wiktorowskich
15.15Bania/Podgranice: od Państwa Mikulec do Państwa Dyba
4 stycznia   Czwartek9.00Poddziale str. lewa: od Państwa Baran do Państwa Kruczek
14.15Od mostu do starego kościoła: Od Państwa Chramęgów do Państwa Biskup
13.30Bania-Potoki i Pustki: od Państwa Kiełbasa do Pani Kosteckiej i od Państwa Jędrusik do Państwa Jędrusik
5 stycznia   Piątek9.00Poddziale str. lewa: od Państwa Ząber do Państwa Gajkowskich
 
13.30Poddziale-Posadowa: od Państwa Sułowicz do Państwa Pach
7 stycznia   Niedziela 
13.00Od mostu do starego kościoła: Od Pani Fydy do Państwa Wróbel
13.00KW Wieś str. prawa: od Pani Kazany do Pana Forczek

Podtrzymajmy piękny zwyczaj chrześcijański i weźmy udział we Mszy świętej wraz z całą rodziną w dniu kolędy lub w innym dogodnym czasie, z racji wizyty duszpasterskiej w naszym domu.  

7. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w piątek o godz. 18.30 prosimy następujące rodziny: Jan J.147, Stanisław Ch.128, Robert Ch. 133, Teresa K. 47, Jan U. 59, Mateusz U. 59, Stanisław N. 260, Krystyna M. 206, Krzysztof B. 241, Bogdan B. 241.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Wiesława S. i Natalia K. 232, Krzysztof N. 46.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.