OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA  21.01.2024 r.

1. Niedziela Słowa Bożego przypomina nam i zachęca do nieprzerwanej lektury Pisma Świętego, w Którym Stwórca objawia się nam i za pośrednictwem Którego przemienia nasze serca.

2. Wyrazy wdzięczności kierujemy:

– do dzisiejszego kaznodziei Księdza Dawida Włodarczyka – Dyrektora Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Grybowie;

– do sponsorów: Wójta Gminy Grybów, Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie, Firmy UNIBAN, Sklepu Pana Pietrucha, Sklepu Centrum – Składnica w Grybowie, Hurtowni Spożywczej w Gorlicach, Składu Budowlanego Sołtysa Wsi KW, Rafała Iwańskiego, do Jury oraz wszystkich uczestników XIII Parafialnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek;

– do zaangażowanych w przygotowanie Spotkania Bożonarodzeniowego dla dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych, oraz Sołtysa i Koła Gospodyń Wiejskich z KN;

– do wszystkich rodzin naszej parafii, którzy nas, kapłanów, przyjmowali podczas wizyty duszpasterskiej, do tych, którzy po nas przyjeżdżali, podwozili, odprowadzali do sąsiadów i przywozili na plebanię;

–  do kolejnych 46 rodzin naszej parafii za złożenie ofiar do zaadresowanych kopert na potrzeby parafialne;

– do jednej rodziny za ofiarę na parafię w ramach zaległej kwesty

Wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym: Bóg zapłać!

3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 14.00  odbędzie się Dekanalne Spotkanie wszystkich Oddziałów Akcji Katolickiej i Caritasu z poszczególnych parafii dekanatu grybowskiego. Nie będzie Mszy świętej w kaplicy w Starej Wsi o godz. 14.00 i w Krużlowej o godz. 15.00.

4. Dziękujemy Wam Wszystkim, Drodzy Parafianie, za Spotkanie Kolędowe, za Waszą otwartość, życzliwość, spostrzeżenia i wspólną modlitwę oraz za złożoną ofiarę, którą kapłani przeznaczają między innymi na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz na pomoc dla Księży Chorych i Emerytów. Gdyby któraś rodzina lub któryś z mieszkańców danego domu z różnych nieprzewidywalnych racji nie mógł być obecny podczas kolędy, może poprosić indywidualnie i ustalić termin wizyty kapłana, aby dom i mieszkańcy mogli przyjąć Boże błogosławieństwo.  

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– dziś i jutro – Dzień Babci i Dziadka – obejmijmy ich naszą modlitwą;

– we środę – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

– we czwartek – Święto nawrócenia Św. Pawła, Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. 10- ta Rocznica Święceń biskupich ks. biskupa Stanisława Salaterskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie;

– w piątek – wspomnienie – Świętych: Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce;

– w sobotę – Międzynarodowy Dzień pamięci o Ofiarach Holokaustu. O godz. 17.00 w budynku plebanii odbędzie się Spotkanie Bożonarodzeniowe dla Rady Parafialnej, Szafarzy Komunii Świętej, oraz dla wszystkich Pracowników Parafialnych (Pań z Poradni, zakrystianów, gospodyń, organistów, dzwonnika, grabarza, konserwatorów). Zapraszamy i prosimy o potwierdzenie przybycia u Pani Elżbiety Obrzut.

6. W niedzielę za tydzień, 28 stycznia – Światowy Dzień Chorych na Trąd. W tym dniu:

– po Mszy Świętej o godz. 9.00 (zmiana godziny) w Sali Misterium nastąpi ogłoszenie wyników XIII Parafialnego konkursu kolęd i Pastorałek, rozdanie dyplomów i nagród, oraz koncert laureatów. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wysłuchania naszych młodych talentów;

– po Mszy Świętej o godz. 11.00 w dolnym kościele koncert uczniów i nauczycieli Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

– oraz: rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa, które trwać będzie przez trzy kolejne niedziele, jako duchowe przygotowanie do godnego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

Porządek adoracji będzie następujący:

  8.00 –  9.00  – Matki i Ojcowie

10.00 – 11.00 – Koło Radia Maryja

13.30 – 14.30 – OSP i KGW

14.30 – 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego,

                        – Nieszpory Eucharystyczne

             15.00 Msza Święta

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Tadeusz S. 256, Kamil P. 382, Grzegorz Z. 401, Stanisława S. 247, Marcin O. 247, Kazimierz Ch. 102, Paweł Ch. 309, Krzysztof G. 152, Wojciech K. 349, Marek K., Tomasz M. 406.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Beata M. 36, Lidia G. 64, Ewa G. 64.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do wpisania doznanych łask do Księgi Łask,  znajdującej się w przedsionku kościoła.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Tadeusz Górka. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a  nasz Panie … .