OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA   28.01.2024 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo. Chciejmy poprzez modlitwę przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie przygotować nasze serca na czas Wielkiego Postu, oraz polecać sprawy pokoju na świecie, naszej Ojczyzny i Rodzin naszej parafii.

Porządek adoracji jest następujący:

  8.00 –  9.00  – Matki i Ojcowie

10.00 – 11.00 – Koło Radia Maryja

13.30 – 14.30 – OSP i KGW

14.30 – 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory Eucharystyczne

             15.00 – Msza Święta

2. Zapraszamy wszystkich na pożegnanie żłóbka poprzez udział w koncercie uczniów i nauczycieli Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu, który odbędzie się w dolnym kościele po Mszy Świętej o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

3. Dziękujemy kolejnym 32 rodzinom naszej parafii za złożenie ofiar do zaadresowanych kopert  na potrzeby parafialne;  4 rodzinom za ofiarę na parafię oraz Filii Biblioteki w KN.

Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;

– we wtorek – 3. rocznica święceń biskupich ks. biskupa Artura Ważnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach;

– we środę – wspomnienie św. Jana Bosko;

– w I czwartek – rozpoczęcie miesiąca poświęconego modlitwie za konających. O godz. 17.30 spowiedź przed I piątkiem, po Mszy świętej wieczornej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością spowiedzi, a po niej wspólne Nieszpory;

– w I piątek – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – Dzień Życia Konsekrowanego. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się od godz. 8.00. Msze święte z poświęceniem gromnic o godz. 6:30, 9.00, 18.00 i w kaplicy na Starej Wsi o 17.00. Spowiedź Święta w Krużlowej od 17.00, a w Starej Wsi od 16.00. DSM zaprasza na adorację żłobka i wspólne kolędowanie o godz. 17:30 do kościoła w Krużlowej.

      Polecajmy Bogu i Maryi biskupa Władysława Bobowskiego w 49. rocznicę święceń biskupich, oraz wszystkie siostry zakonne, zwłaszcza Dominikanki pracujące w naszej parafii, jak również nasze siostry rodaczki. Składka w tym dniu na zakony klauzurowe w diecezji;

– w pierwszą sobotę – kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Święta, różaniec i rozważanie o godz. 6.30;

– w niedzielę za tydzień – kolejne 40-godzinne nabożeństwo, składka na cele diecezjalne.

Porządek adoracji będzie następujący:

  8.00 –   9.00 – Róże Żywego Różańca

10.00 – 11.00 – Młodzież, Teatr Renovatio, Lektorzy

12.00 – 13.00 – Dzieci szkolne, DSM, Schola, Ministranci

13.00 – 14.00 – Akcja Katolicka – Rada Parafialna

14.00 – 14.30 – Margaretki, Apostolstwo Modlitwy

14.30 – 15.00 – Koronka, Nieszpory Eucharystyczne

             15.00 – Msza święta

5. Dyrektor Wydawnictwa Promyczek – ks. Andrzej Mulka przekazał następujące ogłoszenie:

W sobotę 3 lutego br. o godz. 9.00 w Bazylice Kolegiackiej w Nowym Sączu Biskup Tarnowski Andrzej Jeż będzie sprawował Mszę świętą dziękczynną za 25 lat działalności Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK, które jest wydawcą dwóch miesięczników: „Promyczka Dobra” dla uczniów Szkół Podstawowych i „Małego Promyczka” dla Przedszkolaków. Z tej okazji bardzo serdecznie proszę o modlitwę w intencji pracowników wydawnictwa i redakcji miesięczników oraz zachęcam rodziców i dziadków, aby dla swoich dzieci nabywali te wartościowe czasopisma, które pomagają w pełniejszym rozwijaniu osobowości dzieci.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Jacek S. 290, Jan N. 46, Robert G. 46, Justyna K. 194, Kinga G. 301, Zofia G. 89, Jan T. 132, Stanisława J. 36, Krzysztof J. 36, Ewa Sz. 41.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Helena i Agata F. 123, Stanisława M. 15.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do wpisania doznanych łask do Księgi Łask,  znajdującej się w przedsionku kościoła.