OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024r.

1. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, jaki dziś przeżywamy, niech nas zachęci do pomocy duchowej wszystkim posługującym na misyjnych szlakach, aby Jezus umacniał ich potrzebnymi łaskami.

2. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

– Gorzkie Żale w niedzielę w Krużlowej o 15.00, a w Starej Wsi po mszy o 9.30,

– Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30,

– Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątki o 17.30, a w Starej Wsi o 16.30,

– Kalwaryjska Droga Krzyżowa w niedzielę w Krużlowej o 14.00, a w Starej Wsi o 8.30.

4. Dziękujemy: 4 rodzinom za ofiarę na płatności w naszej parafii, oraz dwóm rodzinom za ofiarę na korony dla figury Madonny Krużlowskiej. Bóg zapłać!

5. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się dzisiaj, po Mszy Świętej popołudniowej w budynku plebanii. Zapraszamy chętne osoby do współpracy.

6. Dziś na Podchełmiu o godz. 19.00 odbędzie się różaniec z rodzinami parafii Grybów i dekanatu grybowskiego.

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek spotkanie dla dzieci klas III SP i ich rodziców w kościele o godz. 17.15.

– w piątek spotkanie dla młodzieży klas VIII SP i ich rodziców w Sali Misterium po Mszy Świętej; z kolei w kościele po Mszy emisja kolejnego odcinka serialu o Jezusie The Chosen.

– I piątek miesiąca. Spowiedź: w Starej Wsi o godz. 16.00, w Krużlowej o godz. 17.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii, kapłani udadzą się od godz. 8.00. Informujemy, że będzie to równocześnie spowiedź przedświąteczna dla osób, które nie będą mogły udać się do kościoła.

– I sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszosobotnie odbędzie się według następującego porządku: o godz. 6.30 Msza święta o Niepokalanym Poczęciu N M Panny, różaniec i 15-to minutowe rozważanie.

– za tydzień – I niedziela miesiąca. Składka na cele diecezjalne.

8. Organizujemy Pielgrzymkę Śladami Bożego Miłosierdzia i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Podlasie i Litwa). Termin: 25-28 czerwca 2024. Szczegóły w gablocie parafialnej i na kartach informacyjnych. Zapisy w zakrystii przez parę najbliższych tygodni. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Paweł . 367, Elżbieta O. 230, Krzysztof I. 323, Piotr T. 115, Marcin J. 277, Wiesław G. 235, Paweł F. 181A, Anna B. 250, Mateusz M. 250, Jan G. 251.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Stanisława O. 184, Małgorzata T. 279, Barbara W. 210.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Apostoła Miłosierdzia Bożego i innych. Są już do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy dzieci do włączenia się w jałmużnę do skarbonek wielkopostnych, które są do zabrania w przedsionku.

11. Z naszej wspólnoty odeszły do wieczności + Maria Jędrusik i + Janina Michalik. Polecajmy ich nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…