OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.03.2024r.

1. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

– Gorzkie Żale w niedzielę w Krużlowej o 15.00, a w Starej Wsi po Mszy o 9.30,

– Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30,

– Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątki o 17.30, a w Starej Wsi o 16.30,

– Kalwaryjska Droga Krzyżowa w niedzielę w Krużlowej o 14.00, a w Starej Wsi o 8.30.

2. Dziękujemy:

– za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne

– rodzicom za dar ołtarza z Krużlowej od klasy 3a i 3b oraz ze Starej Wsi od klasy 3 , z przeznaczeniem na zakup szat liturgicznych do naszych świątyń

– trzem rodzinom za ofiary na korony dla figury Madonny Krużlowskiej.

 Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – święto Św. Kazimierza, Królewicza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o śp. Księdzu Prałacie Kazimierzu Stępniu

– w I czwartek – modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej z naszych chrześcijańskich rodzin, żyjących na co dzień wartościami Bożej miłości. Po wieczornej Mszy świętej zachęcamy do cichej adoracji przed Najświętszym Sakramentem, zakończonej wspólną modlitwą Kościoła

– w piątek – 8 marca – Dzień Kobiet – polecać będziemy Jezusowi i Maryi wszystkie kobiety naszej parafii, wypraszając im potrzebne łaski. Po Mszy wieczornej zapraszamy na emisję kolejnego odcinka serialu The Chosen, dla głębszego przeżywania Wielkiego Postu.

– w niedzielę – ofiara na tacę przeznaczona będzie na zaległe płatności w naszej parafii. Prosimy o ofiarność na ten cel! Również w tym dniu, 10 marca,  w Sali Misterium o godz. 16.30, Młodzieżowa Grupa Teatralna „Odeon” z Binczarowej, przedstawi Misterium Męki Pańskiej. Zachęcamy do przybycia na ten pasyjny spektakl!

4. W kinach od 1 marca rozpoczęła się emisja nowego odcinka filmu religijnego POWOŁANY 2. Ukazuje on spektakularne historie, które stały się inspiracją dla innych. Polecamy ten film chętnym widzom.

5. Zbliża się czas naszych Parafialnych Rekolekcji, które odbędą się w dniach od 17 do 20 marca. Już dziś pomyślmy o tym ważnym dla naszej duchowej formacji wydarzeniu, i tak zaplanujmy sobie harmonogram zajęć by skorzystać możliwie w całości z tych dni.

6. Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę Śladami Bożego Miłosierdzia i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Podlasie i Litwa). Termin: 25-28 czerwca 2024. Szczegóły w gablocie parafialnej i na kartach informacyjnych. Zapisy w zakrystii przez parę najbliższych tygodni. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Dariusz Z. 251, Jan S. 384, Sławomir F. 275, Bogusław L. 210, Stanisław Ch. 134, Paweł R. 265, Adam B. 393, Maria B. 158, Elżbieta Z. 248, Grzegorz P. 248.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Lucyna W. 204, Joanna F. 204, Barbara J. 60.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Apostoła Miłosierdzia Bożego i innych. Są już do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy dzieci do włączenia się w jałmużnę do skarbonek wielkopostnych, które są do zabrania z przedsionka.