NIEDZIELA PALMOWA – 24.03.2024 r.

1. Przeżywając dziś Narodowy Dzień Życia, oraz Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów przed okupacją niemiecką, oraz Dzień Misjonarzy Męczenników módlmy się o ochronę prawną życia ludzkiego na każdym jego etapie i o pokój w naszej Ojczyźnie. Zawierzajmy te intencje za wstawiennictwem błogosławionych misjonarzy męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, oraz bł. Rodziny Ulmów, których relikwie są w naszej parafii.

2. Spowiedź przedświąteczna i zarazem pierwszopiątkowa odbędzie się w naszej parafii w Wielki Wtorek w godzinach: 8.30-10.00; 16.00-17.30, oraz 18.00-19.30; a w Starej Wsi 16.00-17.00. Skorzystajmy z tej możliwości, gdyż przyjadą księża z Dekanatu, a w pozostałe dni będziemy spowiadać w innych parafiach.

3. Składamy podziękowanie aktorom i wszystkim przygotowującym inscenizowaną Drogę Krzyżową. Bóg zapłać!

4. Dziękujemy:

– za ofiary złożone podczas Gorzkich Żali na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego

– 2 rodzinom za ofiarę na potrzeby parafialne.

5. Program Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa:

• 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do północy:
  • 20.00 Margaretki
  • 21.00 Niewiasty, KGW, Róże Matek
  • 22.00 Mężczyźni, OSP, Róże Ojców
  • 23.00 Młodzież pracująca i młode rodziny do 15–tego roku małżeństwa

Wielki Piątek Męki Pańskiej

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

• 7.00 Rozpoczęcie Adoracji w Ciemnicy
  • 8.00 Jutrznia
  • 9.00 Droga Krzyżowa dla dzieci szkół podstawowych. Na tę Drogę Krzyżową dzieci przynoszą wielkopostne skarbonki, które złożą na ołtarzu;
  • 9.30 Dzieci szkolne
  • 11.00 Koło Radia Maryja
  • 12.00 Równia, Pustki, Karczyska, Podgranice
  • 13.00 Widomia, Poddziale
  • 14.00 Gromnik, Krzemionki, Zamłynie, Zawodzie
  • 15.00 Krużlowa Wyżna – Wieś, Centrum, Osików
  • 16.00 od mostu do nowego i starego kościoła, Pagorek
  • 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich
  • 17.30 Rozpoczęcie Nowenny przed niedzielą Miłosierdzia Bożego
  • 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a następnie Gorzkie Żale – po pierwszej części kazanie pasyjne i adoracja do godziny 24.00;
  • Strażaków naszej parafii zapraszamy do tradycyjnej warty przy Grobie Pańskim;
  • Adoracja Krzyża w czasie Gorzkich Żali z przerwą na kazanie pasyjne po pierwszej części. Ofiara składana przed krzyżem jak zawsze przeznaczona będzie na utrzymanie kościołów i bazylik w Ziemi Świętej, miejsc upamiętniających obecność Pana Jezusa, Jego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania;
  • Za pobożny udział w adoracji Krzyża w Wielki Piątek, uklęknięcie na obydwa kolana i oddanie pokłonu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;
  • W Wielki Piątek po ceremonii odsłonięcia krzyża, aż do Wigilii Paschalnej w sobotę wieczorem klęka się przed krzyżem;
  • 21.00 Stara Wieś
  • 22.00 Akcja Katolicka, Caritas
  • 23.00 Młodzież ucząca się i studiująca

Wielka Sobota

Zachęcamy do zachowania w tym dniu postu od pokarmów mięsnych do Liturgii Wigilii Paschalnej. Woda do użytku domowego poświęcona będzie podczas wieczornej Liturgii. Będzie można ją zabrać po Mszy świętej i w następne dni świąteczne.

• 7.00 Rozpoczęcie Adoracji przy Grobie Pańskim
  • 8.00 Jutrznia
  • 9.00, 10.00 i 11.00 poświęcenie pokarmów, a w Starej Wsi o godz. 11.00
  • 12.00 – 14.30 przerwa w Adoracji
  • 15.00 Dzieci szkolne (0-III)
  • 16.00 Dzieci szkolne (IV-VII)
  • 17.00 Róże Różańcowe
  • 19.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego
  • 19.30 Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy przynieść świece chrzcielne lub paschaliki.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

• Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, a po niej Msza Święta. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi dzwoniącymi i sypiącymi, a dorosłych i młodzież do niesienia feretronów, sztandarów i figur.
  • Kolejne Msze o godz. 9.00, 11.00, i 15.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 14.30. W Starej Wsi Msza Święta o 10.00.

6. Zapraszamy na wspólną Pielgrzymkę na Podlasie i Litwę. Termin: 25-28 czerwca 2024. Zapisy w zakrystii do końca marca, aby stwierdzić, czy zebrała się odpowiednia liczba chętnych.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 12.00 prosimy następujące rodziny: Mirosław J. 163, Paweł J. 341, Miłosz Rz. 413, Krzysztof O. 327, Władysława O. 191, Józef J. 258, Dariusz J. 258, Antoni J. 286, Paweł J. 267, Sebastian I. 391.

Natomiast w Starej Wsi Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy Rodziców Dzieci Komunijnych, z kl. III w Starej Wsi.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Apostoła Miłosierdzia Bożego i innych. Są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.

9. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do wieczności + Stefania Tarasek, której pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 13.00. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .