OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024 r.

1. Niech Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego napełnia nasze serce pokojem i radością. Z wiarą i uczynnym sercem przeżyjmy te świąteczne dni.

2. W okresie świątecznym apelujemy  szczególnie o kulturę oraz poszanowanie dla mienia społecznego i prywatnego. Niech nasza staropolska tradycja będzie daleka od chuligańskich wybryków.

3. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy wzięli czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego oraz wykonawcom dekoracji: siostrze zakrystiance Miszeli, Faustynie i Michałowi za wykonane projekty, kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego, przedstawicielom grup i wspólnot parafialnych za życzenia złożone kapłanom w Wielki Czwartek, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, chórowi parafialnemu pod kierunkiem naszych organistów, oraz solistkom i solistom za  piękne wykonanie pasji w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek, orkiestrze, Strażakom za pełnienie straży przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać!

4. Dziękujemy:

– dzieciom za jałmużnę wielkopostną złożoną do skarbonek na pomoc seniorom i innym potrzebującym w naszej parafii,

– 3 rodzinom za ofiarę na kościół,

– 2 rodzinom za ofiarę na koronę dla naszej Madonny.

5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie pół godziny przed Mszą popołudniową.

6. W tym tygodniu: 

– Jutro – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00, o 14.00 Msza św. chrzcielna. W Starej Wsi Msza św. o godz. 10.00. Składka będzie przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

– w pierwszy czwartek – po Mszy Świętej popołudniowej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona wspólną modlitwą brewiarzową w int. nowych powołań. Spowiedź była przed świętami.

– w piątek – z racji oktawy Wielkanocy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z okazji pierwszego piątku zapraszamy na Mszę Świętą i modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się od godz. 8.00.

– w sobotę – Diecezjalne Święto Caritas. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo pierwszosobotnie. Msza Święta, różaniec i 15-to minutowe rozważanie o 6:30. Po Mszy Świętej popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej w budynku plebanii. Obecność obowiązkowa!

– w Niedzielę za tydzień – święto Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek w tym dniu na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

7. Osoby zapisane na naszą Pielgrzymkę na Podlasie i Litwę zostaną poinformowane o spotkaniu przedpielgrzymkowym. Życzymy im owocnego wyjazdu. Wszelkie informacje u księży wikariuszy.

8. Ochotnicza Straż Pożarna w Korzennej informuje, że w związku z wyborami samorządowymi akcja honorowego oddawania krwi im. ks. Artura Babika zostaje przełożona na dzień 14.04.2024 r.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Łukasz K. 329, Tomasz S. 294, Paweł K. 422, Roman K. 243, Łukasz B. 243, Marek Z. 295, Władysław Ch. 189, Wioletta T. 189, Józef Ł. 225, Jacek B. 30

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy Rodzicom Dzieci Komunijnych, z kl. III w Starej Wsi za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Teresa W. 169, Piotr O. 97, Anna T. 247.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do wieczności + Katarzyna Hotloś. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie … .