OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024 r.

1. Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego, niech nas zachęci do codziennej lektury Pisma Świętego, które powinno być dla nas pokarmem duchowym.

2. W dniu dzisiejszym:

– Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Przedstawiciele Rady Parafialnej przeprowadzają w przedsionku kościoła wiosenną kwestę parafialną, celem spłacenia zaległych długów w naszej parafii i podejmowania kolejnych inwestycji, między innymi: remontu dachu kościoła parafialnego, założenia nowego cyfrowego nagłośnienia w górnej części kościoła, administracyjne przekształcenia terenu pod budowę Dróżek Pana Jezusa Przemienionego, kolejnego wkładu finansowego parafii w dalszych pracach konserwatorskich zabytkowego kościoła, remontu dużego witrażowego okna w kaplicy dojazdowej w Starej Wsi itp. Zwracamy się więc do Was Drodzy Parafianie o złożenie stosownej ofiary do podpisanej koperty z podaniem imienia i nazwiska, oraz adresu i przysiółka. Tylko przy współpracy wszystkich parafian będziemy w stanie dokonać jak najwięcej na chwałę Boga i ku duchowemu pożytkowi parafii i przybywających pielgrzymów do naszego sanktuarium. Niech nas nie opuszcza gorliwość i dbałość o piękno duchowe i materialne naszych świątyń i otoczenia.

– Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” poprzez Członków Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krużlowej przeprowadza zbiórkę przy kościele parafialnym w ramach akcji pod nazwą „Pola Nadziei”.

–  Akcja Krwiodawstwa w Korzennej.

3. Dziękujemy:

– za złożoną dziś ofiarę na płatności w naszej parafii

– 4 rodzinom za ofiarę na kościół

– jednej rodzinie za ofiarę na korony dla Madonny Krużlowskiej.

4. Kraty zabezpieczające wnęki przy murze nowego kościoła zostały zabrane do odnowienia. Miejsca te zostały obstawione paletami i ostrzegającymi taśmami, zabezpieczającymi przed nieszczęśliwym wypadkiem w przypadku przekroczenia tych miejsc. Bardzo prosimy o niezbliżanie się do tych miejsc i uchronieniem zwłaszcza małych dzieci przed nieszczęściem wpadnięcia w otwartą przestrzeń.

5. Za tydzień, 21 kwietnia, w Niedzielę Dobrego Pasterza:

– w kaplicy dojazdowej w Starej Wsi o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dla uczczenia Patrona tej świątyni

– nie będzie Mszy świętej w Krużlowej o godz. 11.00 i w kaplicy w Starej Wsi o godz. 14.00.

– Światowy dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o powołania do służby w Kościele

– Msze święte sprawowane będą w górnej części parafialnego kościoła (od czwartkowej nowenny do Pana Jezusa Przemienionego)

– składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6. Zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej w niedzielę 21 kwietnia na Mszę św. o godz. 15 – tej, a po niej na spotkanie w budynku plebanii.

7. Zgodnie z treścią komunikatu biskupa tarnowskiego, peregrynacja relikwii rodziny Ulmów odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Grybowie w dniach od 17 do 18 kwietnia. Uroczysta Msza święta 17 kwietnia (we środę) o godz. 18.00. Peregrynacja zakończy się Mszą świętą we czwartek 18 kwietnia o godz. 14.00. Wszystkie parafie grybowskiego dekanatu i goście zaproszeni są na te uroczystości. Zapoznajmy się z dokładnym programem peregrynacji, umieszczonym w gablocie parafialnej, a także na internetowej stronie parafii Grybów.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Tomasz P. 16, Piotr Z. 344, Damian K. 67, Grzegorz M. 361, Joanna Z., Marek F. 53, Franciszek W. 180, Adam J. 118, Łukasz M. 111, Grzegorz S. 144, a także rodziny, które zaniedbały, lub z różnych względów nie mogły być na swoim sprzątaniu.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy Rodziców oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania z kl. VIII SP w Starej Wsi.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.