OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04.2024 r.

1. Niedziela Dobrego Pasterza niech nas zachęci do jeszcze głębszej przyjaźni z Jezusem, naszym Dobrym Pasterzem. Niech to wyrazi się we wsłuchiwaniu się w Jego Głos i podążaniu Jego drogami.

2. W dniu dzisiejszym:

– w kaplicy dojazdowej w Starej Wsi o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dla uczczenia Patrona tej świątyni

– nie będzie Mszy świętej w Krużlowej o godz. 11.00 i w kaplicy w Starej Wsi o godz. 14.00.

– Światowy dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o powołania do służby w Kościele

– po Mszy świętej o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej na spotkanie do budynku plebanii.

3. Dziękujemy:

– za złożoną dziś ofiarę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

– wszystkim rodzinom i indywidualnym osobom, które złożyły ofiarę do kopert lub poprzez wpłatę na konto parafialne w ramach przeprowadzanej w ubiegłą niedzielę kwesty na kolejne płatności w naszej parafii. Dziękując ofiarodawcom za te wszystkie ofiary, zwracamy się równocześnie do zdecydowanie procentowo większości mieszkańców naszej parafii, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby zechcieli to uczynić w poczuciu odpowiedzialności za zadbanie o potrzeby wspólnoty całej parafii. Tylko przy wzajemnym zrozumieniu i współpracy wszystkich parafian, będziemy mogli podejmować i wykonywać nowe ważne działania w parafii dla jej materialnego i wizerunkowego dobra.

– Przedstawicielom Rady Parafialnej dziękujemy za trud przeprowadzenia kwesty oraz dokonanie podsumowania i wpisania ofiarodawców do zeszytów ofiar.

– rodzicom dzieci z Krużlowej: z klasy IVa i z klasy IVb dziękujemy za dar ołtarza.

Niech Jezus Przemieniony, przez pośrednictwo Pięknej Madonny Krużlowskiej, wynagradza wszystkim ofiarodawcom, obfitym błogosławieństwem.

4. W najbliższym tygodniu:

– we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Rozpoczniemy sprawowanie mszy w zabytkowym kościele. W tym dniu odbędzie się spotkanie w górnym kościele dla rodziców i dzieci klas III z Krużlowej i ze Starej Wsi o godz. 16.40, a po nim Msza św. o godz. 18.00.

– we środę – po Mszy świętej popołudniowej spotkanie dla rodziców i dzieci z klas VII z Krużlowej i ze Starej Wsi. 

– we czwartek – Święto Św. Marka Ewangelisty, Patrona naszego ks. Proboszcza, dlatego otoczmy go naszą modlitwą. Po południu o godz. 18.00 tradycyjna procesja wokół kościoła z litanią do Wszystkich świętych i modlitwą przy krzyżu misyjnym z błogosławieństwem pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Prosimy chętne osoby do niesienia obrazów, sztandarów i feretronów. Po procesji Msza święta.

– w niedzielę – modlitwa za kierowców. Kazania na każdej Mszy świętej głosić będzie ks. Władysław Górak, przedstawiciel sanktuarium M B Bolesnej w Czarnym Potoku. Ofiara zebrana w tym dniu przeznaczona będzie jako pomoc w nowo wznoszonej świątyni w tym miejscu. Prosimy o ofiarność na ten cel!

5. Gratulujemy lektorom młodszym zdobycia I miejsca w rozgrywkach rejonowych. Otrzymali awans na rozgrywki diecezjalne, dlatego życzymy im kolejnych dobrych wyników.

6. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Wyjazd w dniu 18 maja br. Zapraszamy rodziny z naszej parafii. Zapisy w Zakrystii i u Pani Elżbiety Obrzut.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy Rodziców i Młodzież z kl. VIIIa SP w Krużlowej. Natomiast w Starej Wsi dziękujemy klasie VIII ze SW i ich Rodzicom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Kamila R. 21, Renata T. 71, Antonina Ch. 31.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Prosimy, aby w duchu podziękowania, osoby, które doznały szczególnej łaski u Boga za przyczyną naszej Pięknej Madonny Krużlowskiej, wpisały to wydarzenie do Księgi Łask, znajdującej się w przedsionku kościoła. Jest to szczególnie ważne w dalszym uzasadnieniu i przygotowaniu do koronacji figury Madonny Krużlowskiej.