OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 r.

1. Niedziela Modlitw za kierowców niech nas zmobilizuje do ostrożnej jazdy środkami komunikacji jak również do uważnego korzystania z dróg i noszenia w okresie zmroku i nocy znaków odblaskowych.

2. Dziękujemy:

– Księdzu Władysławowi z Sanktuarium w Czarnym Potoku za wygłoszone Słowo Boże

– wszystkim, którzy złożyli dziś ofiarę na wznoszoną świątynię ku czci M B Bolesnej w Czarnym Potoku

– kolejnym rodzinom za złożoną ofiarę w ramach wiosennej kwesty. Prosimy pozostałe rodziny i osoby pracujące, które tego nie uczyniły, aby złożyły ofiarę do zaadresowanych kopert lub na konto parafialne w ramach solidarności z całą wspólnotą parafialną.

– anonimowej rodzinie na płatności w naszej parafii.

Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

3. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej

– we wtorek – rozpoczęcie nabożeństw majowych, które będą w kaplicy w Starej Wsi po Mszy (a w poniedziałki i wtorki po obrzędzie Komunii Świętej) o godz. 17.00, w Krużlowej przed Mszą o 18.00. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie w kościele, a w razie poważnych przeszkód do odśpiewania litanii w domu, lub przy kapliczce. Dzieci mogą zabrać plansze, by zaznaczać swój udział w tych nabożeństwach.

– w I czwartek – tylko w tym dniu spowiedź przed I piątkiem od godz. 17.00, oraz podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej, z kolei w Starej Wsi od 16.30. Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za Granicą oraz o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. Dzieci klas IV z Krużlowej i Starej Wsi zapraszamy na próbę Rocznicy o godz. 16.30, a Młodzież klas VIII na Mszy Świętej rozpocznie Triduum przed Bierzmowaniem.

– w I piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Odpust w Stróżach. W naszej parafii Msze o 7.00 i 9.00, popołudniu w zabytkowym kościele o 15.00, a w Starej Wsi o 14.00. Do chorych zgłoszonych w zakrystii udamy się od godz. 10.00.

Pamiętajmy o modlitwie w int. Ojczyzny, za misje i misjonarzy, o modlitwie wynagradzającej za grzechy, oraz o ofierze na potrzeby misyjne.

– w I sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

– w I niedzielę – składka na cele diecezjalne.

4. Gratulujemy lektorom młodszym udziału w rozgrywkach diecezjalnych piłki halowej, a także nowym Przewodniczkom Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zachęcamy, by zapisywać się w najbliższym czasie do grup działających przy parafii.

5. Przypominamy, że Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Wyjazd w dniu 18 maja br. Zapraszamy rodziny z naszej parafii. Zapisy w Zakrystii i u Pani Elżbiety.

6. Rozpoczyna się program Poczta Obiadowa, dedykowany 150 niesamodzielnym seniorom w wieku 60+, z terenu Nowego Sącza, Starego Sącza, Chełmca, Grybowa oraz ich najbliższych okolic, w formie dostarczanych prosto do domu darmowych posiłków obiadowych 3 razy w tygodniu. Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia Sursum Corda, oraz na plakacie umieszczonym w gablocie.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Maria 17, Andrzej 17, Szymon 91, Wioletta 91, Marian 94, Krzysztof 94, Michał 62, Krzysztof 14, Kazimierz 148, Helena 137, a w Starej Wsi: Natalia 31, Elżbieta 87, Barbara 72.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.