OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024 r.

1. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych: w kaplicy w Starej Wsi po Mszy (a w poniedziałki i wtorki po obrzędzie Komunii Świętej) o godz. 17.00, w Krużlowej przed Mszą o 18.00. Z przykrością zauważamy niepokojące zjawisko gwałtownego spadku frekwencji biorących udział w tym maryjnym nabożeństwie. Dlatego apelujemy zwłaszcza do rodziców i dziadków lub krewnych by przyprowadzali na to nabożeństwo do kościoła dzieci i zachęcali młodzież. Pamiętajmy, że ta duchowa inwestycja będzie miała swoje pozytywne lub negatywne konsekwencje w najbliższym czasie. Nie marnujmy szansy chrześcijańskiego wychowania i kształtowania katolickich postaw w życiu. Prosimy, by dzieci zabrały plansze z zakrystii, a młodzież zaznaczała w zeszycie do religii swój udział w tych nabożeństwach.

2. Dziękujemy:

– w imieniu parafii w Czarnym Potoku za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę na budującą się świątynię ku czci Matki Bożej Bolesnej;

– za dzisiejszą ofiarę na cele diecezjalne;

– kolejnym rodzinom i osobom pracującym za zaległą kwestę wiosenną

– dzieciom klasy IV w SW i ich Rodzicom za ofiarę na Dar Ołtarza.

Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

3. W najbliższym tygodniu:

 – w poniedziałek – święto świętych Filipa i Jakuba, Apostołów. W Grybowie o godz. 18.00 Sakrament Bierzmowania przyjmie młodzież z klas VIII. W naszej parafii rozpoczęcie tzw. Dni krzyżowych. O godz. 18.00 udamy się w procesji w kierunku Krużlowej Niżnej do Krzyża u Państwa Chronowskich. Prosimy o niesienie feretronów i sztandarów;

– we wtorek – po Mszy Świętej o 6.30 w zabytkowym kościele, nawiązując do starej tradycji odmawiać będziemy w bocznej kaplicy modlitwy do św. Antoniego, przed Ołtarzem poświęconym Jego czci. Z kolei Msza popołudniowa w nowym kościele, procesja uda się w kierunku Widomii do Krzyża u Państwa Baranów;

– we środę – Uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Procesja do figury przydrożnej Rodu Pieniążków w Krużlowej Wyżnej;

– w piątek – w Kościele parafialnym o godz. 18.00 rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego;

– w sobotę – Spowiedź dzieci klas III, ich Rodziców i krewnych o godz. 8:45;

– w niedzielę, 12 maja – Wniebowstąpienie Pańskie, w naszej parafii Pierwsza Komuna Święta o godz. 10.30. Z tego względu nie związanych z tą uroczystością zapraszamy na msze o 7.00, 9.00 lub 15.00, a w Starej Wsi o godz. 7.00.

4. Zbliża się pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, dlatego prosimy zapoznać się z harmonogramem niesienia figury Madonny. 13 maja na godz. 20.00 zapraszamy wszystkie Rodziny do wspólnej modlitwy.

5. Pod koniec maja przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się więc z serdeczną prośbą do wyznaczonych rejonów parafii o przygotowanie ołtarzy na ten święty dzień:

I Ołtarz (na bramie starego kościoła) – Osików I, odpowiedzialni:

 1. Katarzyna i Marcin S. KW 35
 2. Maria i Rafał T. KW 169
 3. Renata i Piotr G. KW 98
 4. Patrycja i Piotr M. KW 141

II Ołtarz (na ogrodzeniu u P. Filipowiczów) – Stara Wieś – Wieś, odpowiedzialni:

 1. Paulina i Jan M. SW 15
 2. Patrycja i Przemysław M. SW 276
 3. Małgorzata i Artur P. SW 2A
 4. Agata i Mirosław F. SW 123

III Ołtarz (przy przystanku koło P. Baranów), Widomia, odpowiedzialni:

 1. Monika i Tomasz P. KW 16
 2. Urszula i Marek B. KW 171
 3. Cecylia i Bolesław S. KW 140
 4. Monika i Adam J. KN 118

IV Ołtarz (przy nowym kościele), Gromnik-Krzemionki, odpowiedzialni:

 1. Maria i Marek P. KN 17
 2. Teresa i Jan W. KN 14
 3. Agata i Tomasz N. KN 213
 4. Agnieszka i Krzysztof S. KN 58

Spotkanie organizacyjne odpowiedzialnych odbędzie się w budynku plebanii w piątek, po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o obowiązkowe przybycie!

6. Ze względu na wprowadzone zmiany związane z V Synodem naszej Diecezji, oraz dekretem Biskupa Tarnowskiego dotyczącym regulacji celebracji liturgicznych w kaplicach zwracamy się z prośbą o uważne słuchanie ogłoszeń i sprawdzanie informacji na stronie parafialnej i na facebooku parafii Krużlowa. Informujemy, że w najbliższym czasie m. in.:

– będzie indywidualne błogosławieństwo dzieci do klasy III po Mszy Świętej w niedzielę o 11.00, oraz w środę o godz. 18.00. Prosimy, by podchodzić z dziećmi do stopnia ołtarzowego;

– w kaplicy w Starej Wsi od czerwca w niedzielę będzie jedna Msza, a nabożeństwa majowe i październikowe będą połączone z obrzędem Komunii Świętej (msza będzie tylko w środy i piątki);

– oprócz środowych nowenn w okresie wiosennym i jesiennym, oraz I piątków i Dróg krzyżowych w Wielkim Poście nie będzie innych nabożeństw;

– Biskup podkreślając wartość wszystkich kaplic przypomina, że głównym ośrodkiem życia religijnego wspólnoty parafialnej jest kościół parafialny, dlatego funkcjonowanie kaplic nie powinno osłabiać poczucia jedności parafii;

– ze względu na świętość liturgii Mszy Świętej, nie może być ona sprawowana wielokrotnie przez jednego kapłana w tym samym dniu bez konieczności najwyższej rangi (jak pogrzeb, ślub), dlatego prosimy o rozważne zamawianie intencji Mszy, bez wielokrotnego powtarzania jednej intencji, pamiętając, że są też inni parafianie, którzy pragną mieć swoją intencję, a także, że Msza nie musi być tylko w niedzielę;

– szanując świąteczne dni i inne obowiązki korzystajmy z kancelarii tylko o wyznaczonej porze, i zamawianiu Mszy tylko w kancelarii. Księga intencji jest zablokowana we wszystkie niedziele do końca roku, a w dni powszednie do września.

7. Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

8. Dziękujemy Młodzieży z klasy VIII a i ich Rodzicom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 10.30 prosimy następujące rodziny: Mariusz . 303, Władysław K. 234, Marek T. 31, Barbara J. 373, Krystyna P. 20, Renata J. 149, Marek J. 149, Maciej Ś. 149, Józef W. 208, Jan J. 316.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Anna B. 62, Katarzyna J. 62 i Anna S. 52.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności + Wojciech Wójcik. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie …