OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNAWNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE12.05.2024 r.

1. Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam kierunek naszych dążeń i celów w życiu, którymi są drogi prowadzące do nieba.

2. Przeżywana w dniu dzisiejszym Uroczystość I Komunii świętej dzieci w naszej parafii, niech ożywi w nas przyjaźń z Jezusem Eucharystycznym.

3. Ponawiamy zachętę do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych: w kaplicy w Starej Wsi po Mszy (a w poniedziałki i wtorki po obrzędzie Komunii Świętej) o godz. 17.00, w Krużlowej przed Mszą Świętą o 18.00.

4. Dziękujemy:

– wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesjach Dni Krzyżowych, a szczególnie noszącym w strojach regionalnych feretrony i sztandary oraz strażakom, utrzymującym bezpieczeństwo na trasach procesji;

– za dzisiejszą ofiarę na cele parafialne;

– kolejnym rodzinom i osobom pracującym za zaległą kwestę wiosenną

–  rodzinie ze Starej Wsi za ofiarę na potrzeby kaplicy.

Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

5. W najbliższym tygodniu:

 – w poniedziałek – 13 maja – Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską o godz. 20.00. 15 minut wcześniej nabożeństwo majowe. Mszy świętej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. dr Krzysztof Czapla, Pallotyn, Dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Narodowym Sanktuarium M B Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do udziału w tym nabożeństwie, które w tym roku połączone będzie z Rocznicą I Komunii Świętej. Dzieci Rocznicowe i Komunijne zajmą najbliższe miejsca od ołtarza.

Do niesienia figury Madonny Krużlowskiej prosimy:

  1. Rodzice dzieci Rocznicowych
  2. Róża bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – Janiny O.
  3. Margaretka ks. Artura Zygmunta
  4. Róża dziadków za wnuki św. Marii Goretti – Anastazji P.
  5. Rodzice młodzieży Bierzmowanej

W przedsionku kościoła są do nabycia lampiony.

– we wtorek – Święto Św. Macieja Apostoła. Rano nowenna do św. Antoniego w zabytkowym kościele, a popołudniu z okazji Białego Tygodnia Msza Święta w górnym kościele.

– we czwartek – Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Imieniny biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, naszego Pasterza. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. W tym dniu w budynku plebanii odbędzie się egzamin przed Bierzmowaniem, według następującego porządku:

  • 10.00 – kl. VIIa w Krużlowej,
  • 10.45 – kl. VIIb w Krużlowej,
  • 11.30 – kl. VII w Starej Wsi.

– w piątek – w Nowym Sączu – rozpoczęcie uroczystości odpustowych ku czci św. Rity. Szczegóły na afiszu. W naszym kościele, po Mszy popołudniowej spotkanie dla Rodziców klas II – przyszłorocznych dzieci komunijnych. Zgodnie z dekretem biskupa na I Komunię zapraszamy dzieci z całej parafii, niezależnie od tego, do której szkoły uczęszczają.

– w sobotę – wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera, pochodzącego z Podegrodzia k. Nowego Sącza, założyciela O. Marianów, znanych z Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.

– w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po nabożeństwie majowym w budynku plebanii odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wyznaczonych w ubiegłą niedzielę rejonów parafii o przygotowanie ołtarzy na ten święty dzień. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Konsultacje u księży wikariuszy.

7. Dziękujemy wyznaczonym za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Bogumiła J. 317, Michał S 317, Marian T. 312, Wiesław T. 18, Bogdan T. 282, Bogusław G. 121, Jerzy M. 381, Krystian R. 88, Andrzej J. 21, Barbara K. 21.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Beata G. 113, Bożena P. 121, Janusz F. 78.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego z dodatkiem diecezjalnym.

9. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności + Ryszard Ruszkowicz. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie …