OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 X NIEDZIELA ZWYKŁA  09.06.2024 r.

1. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które przez cały czerwiec odprawiane są w kościele parafialnym po Mszach popołudniowych.

3. Dziękujemy:

– wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach i w czynnym udziale w Uroczystości Bożego Ciała oraz w Oktawie i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: parafianom za wykonanie ołtarzy, kapłanom, siostrom zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, orkiestrze parafialnej, chórowi parafialnemu, strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, noszącym baldachim, paniom w strojach regionalnych niosących obrazy, niosącym feretrony, kandelabry, siostrom zakonnym i mieszkańcom parafii, którzy po każdej procesji sprzątali drogę wokół kościoła. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

– za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne

– kolejnym rodzinom i osobom pracującym za zaległą kwestę wiosenną

– młodzieńcom za pomoc przy ogrodzeniu kościoła

Wszystkim gorące Bóg zapłać!

4. W najbliższym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła;

– we środę – wspomnienie bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczenników;

– we czwartek – 13 czerwca we wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na kolejne nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską i lampionami. Mszy świętej o godz. 20.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Rafał Bocheński, wikariusz z Ujanowic. 20 minut wcześniej zaśpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.

    Do niesienia figury Madonny prosimy:

  1. Koło Gospodyń Wiejskich KN
  2. Rodzice dzieci Komunijnych
  3. Róża dziadków za wnuki św. Filomeny – Moniki B.
  4. Margaretka ks. Prałata Marka Szewczyka
  5. OSP KN

Lampiony prosimy nabywać w przedsionku kościoła.

– w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych

– w sobotę – 12. Rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża;

– w niedzielę – Diecezjalne Święto Rodziny – 25. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu.

5. Grupa teatralna działająca przy Szkole Podstawowej w Krużlowej Wyżnej serdecznie zaprasza na pełne humoru i zarazem refleksyjne przedstawienie pt. „W poszukiwaniu Kopciuszka” adresowane do widzów w każdym wieku. Spektakl odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 16:00 w Sali Misterium. Zapraszamy dużych i małych, dorosłych i dzieci. Każdy odnajdzie tu cząstkę siebie.

6. Informujemy, że wczoraj w Tarnowie, ks. biskup udzielił posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii świętej dwom naszym parafianom, mieszkańcom Starej Wsi. Gratulujemy im tego wyróżnienia! Cieszymy się, że ich posługa, zwłaszcza wśród chorych na terenie Starej Wsi, przyniesie duchowe owoce dla chorych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą być obecni na Mszy świętej w kaplicy. Nowym, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii świętej życzymy obfitych łask Bożych i wytrwania w gorliwości apostolskiej.

7. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Paweł W. 138, Stanisław K. 149, Wojciech K. 257, Jan J. 192, Zdzisław K. 120, Stanisław Ch. 63, Piotr Ch. 260, Andrzej F. 135, Jan O. 261, Kazimierz K. 290.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Halina L. 250, Teresa T. 73, Elżbieta M. 183.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer specjalny Gościa Niedzielnego: Historia Kościoła. W cotygodniowym tygodniku Gościa Niedzielnego warto przeczytać artykuł; Serca Jezusa i Maryi – kult na nowe czasy.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Jan Badowski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .