OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Zwykła

1. Niedziela Słowa Bożego niech będzie dla nas przypomnieniem  i wezwaniem do codziennego karmienia się duchowym pokarmem Biblii.

W imieniu Diecezjalnego Centrum Rekolekcyjno – Formacyjnego ARKA w Gródku nad Dunajcem zapraszamy i zachęcamy chętnych do zapisu oraz do uczestnictwa w rekolekcjach ze Słowem Bożym na temat Eucharystii oraz Miłosierdzia Bożego. Wszystkie informacje na afiszu i stronie internetowej www.cfr-arka.pl .

2. Składamy podziękowanie kolejnym 46  rodzinom za złożenie ofiar do kopert w łącznej kwocie 4 350 zł. na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza podczas rozprowadzania opłatków i za pośrednictwem kapłana w czasie kolędy. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w budynku plebanii odbędzie się Spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy i prosimy o przybycie !

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

– we wtorek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz 8 rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Salaterskiego

– we środę – wspomnienie Świętych Biskupów: Tymoteusza i Tytusa. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

– we czwartek – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

– w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

-w sobotę – Święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

– za tydzień – Niedziela Synodalna. Światowy Dzień Chorych na Trąd.

5. W niedzielę 30 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry Parafialnej a także Zespołu Regionalnego oraz  Zespołu Wokalno – Instrumentalnego. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

6. W przedsionku kościoła są do pobrania ulotki z prośbą o przeznaczenie 1% podatku za miniony rok na Dzieło Obrony Życia oraz na Dzieła Caritas Diecezji Tarnowskiej.

7. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po każdej Mszy świętej za wyjątkiem spraw związanych z pogrzebem lub pilnym wyjazdem do chorego.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego., Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra oraz bezpłatne czasopisma.