OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła

1. Niedziela Synodalna, jaką dziś przeżywamy w naszej tarnowskiej diecezji, skłania nas do refleksji nad tym, jak w obecnych czasach być świadkiem Chrystusa w świecie mediów. Polecajmy w modlitwie wszystkich pracowników środków przekazu, aby czynili to w duchu prawdy i miłości Bożej. Przypadający dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd, niech nas zmobilizuje do modlitewnej troski o tych, którzy cierpią na tę dotkliwą chorobę.

2. Składamy podziękowanie kolejnym 16 rodzinom za złożenie ofiar do kopert. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. Wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych Parafian: Andrzeja B., Adama i Jana G. oraz Jana T. i dziękujemy im za pracę przy naprawianiu dzwonów na naszym nowym kościele. Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

– we wtorek – rozpoczynamy miesiąc poświęcony modlitwie za zakonnice i kobiety konsekrowane oraz za konających

– we środę – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – Światowy dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w tym dniu w Krużlowej o 6.30, 9.00 i 17.00, w Starej Wsi o godz. 16.00.  Poświęcenie gromnic, które są jeszcze do nabycia w przedsionku kościoła. Polecajmy Bogu i Maryi wszystkie siostry zakonne, zwłaszcza Dominikanki pracujące w naszej parafii, jak również nasze siostry rodaczki. Składka na zakony klauzurowe w diecezji. W tym dniu o godz. 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci do żłóbka Pana Jezusa na adorację, którą poprowadzi dziewczęca Służba Maryjna.

– w I czwartek – modlitwa za powołania do służby Bożej. Spowiedź od godz. 16.30 oraz po zakończeniu mszy świętej wieczornej, podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W I czwartek zapraszamy do spowiedzi szczególnie uczniów szkół podstawowych.

– w I piątek – spowiedź: w Starej Wsi o godz. 15.00, w Krużlowej o 16.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się według następującego porządku: Ks. Fabian od godz. 8.00, Ks. Proboszcz od godz. 9.00, ks. Tomasz na Starej Wsi do godz. 8.00. Ofiara pieniężna na potrzeby misyjne.

– w sobotę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy świętej wieczornej kolejne Nabożeństwo z cyklu Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy z rozważaniem tajemnic różańcowych.

– w I niedzielę lutego – adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiara na tacę na cele diecezjalne.

5. Przypominamy, że w przedsionku kościoła są do pobrania ulotki z prośbą o przeznaczenie 1% podatku za miniony rok na Dzieło Obrony Życia oraz na Dzieła Caritas Diecezji Tarnowskiej.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Marcin S. 273, Stanisław S. 109, Wiktor O. 127, Marek I. 191, Tomasz M. 247, Andrzej Ś., Marek K. 85.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego., Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra oraz bezpłatne czasopisma.