OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2022 r.

1.Składamy podziękowanie za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne oraz 3 rodzinom na potrzeby parafialne. Bóg zapłać!

2. Dziś po Mszach świętych zbierana jest ofiara na potrzeby podopiecznych sądeckiego hospicjum, w ramach akcji „Pola Nadziei”, zaś w Korzennej odbywa się akcja krwiodawstwa. Szczegóły na tablicy ogłoszeń!

3. W dniu dzisiejszym nie będzie kalwaryjskiej drogi krzyżowej o godz. 14.00. Po Mszy świętej popołudniowej zapraszamy na inscenizowaną drogę krzyżową w górnym kościele. Ze względu na zmienioną aurę pogodową całość drogi krzyżowej odbędzie się wewnątrz i wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji! Podczas tej drogi krzyżowej zbierana będzie ofiara dla uchodźców, których utrzymuje w swojej parafii na Ukrainie nasz rodak Ks. Krzysztof Sapalski. Prosimy o ofiarność na ten cel!

4. Prosimy kolejne Grupy modlitewne o prowadzenie modlitwy różańcowej w następnych dniach, pół godziny przed Mszą świętą.

5. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

6. Od czwartku rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. W nowennie biorą obowiązkowo udział kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami.

7. We wtorek 5 kwietnia podczas Mszy świętej o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii czas świętych rekolekcji parafialnych które potrwają do piątku 8 kwietnia.  Prosimy zapoznać się z planem rekolekcji i tak zaplanować sobie czas aby wziąć w nich udział. Spowiedź święta rekolekcyjna i zarazem przedświąteczna odbędzie się we czwartek 7 kwietnia w godzinach: 14.00 – 15.30; 16.00 – 18.00; 19.00 – 20.30. w Starej Wsi spowiedź od 16.00 do 17.00. Prosimy skorzystać z czasu tej spowiedzi i nie odkładać na inny termin bo w innym czasie będziemy spowiadać w sąsiednich parafiach. Ofiara na tacę dla ks. rekolekcjonisty z racji prowadzonych rekolekcji zbierana będzie w piątek na wszystkich Mszach świętych.

8. W najbliższą sobotę 9 kwietnia podczas Mszy świętej o godz. 18.00 ks. Biskup Leszek Leszkiewicz udzieli Sakramentu bierzmowania kandydatom z klas VIII. Kandydaci wraz ze świadkami i rodzicami oraz rodzeństwem zgromadzą się w kościele 30 minut wcześniej na różańcu. Podczas Mszy świętej zbierana będzie ofiara na fundusz stypendialny im. Ks. abpa Jerzego Ablewicza przeznaczony dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. 

9. Za tydzień 10 kwietnia Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. –inscenizowana procesja z palmami przed Mszą świętą o godz. 11.00. Wszyscy zgromadzimy się 30 minut wcześniej na drodze pomiędzy przedszkolem a starym kościółkiem. Prosimy strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa.

W procesji z palmami weźmie udział Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz, który dokona obrzędu poświecenia bocznego ołtarza w naszym dolnym kościele. Wypada aby na tę uroczystość przygotować więcej pięknych i wysokich palm.

Po Mszy świętej konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. 

10. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Zenon C. 21, Ryszard T. 22, Maria O. 44, Krzysztof C. 183, Stanisław F. 68, Włodzimierz S. 132, Stanisława C. 138, Adam C. 274, Monika B. 27, Szymon O. 27.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, a także paschaliki i baranki wielkanocne oraz bezpłatne czasopisma.  

12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Gołyźniak. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…