OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

  Niedziela Wielkanocna 17.04.2022 r.  

1. Przeżywając dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, powierzmy Chrystusowi nasze dalsze życie. Niech moc Jego łaski napełnia nasze serce pokojem i radością.

2. W okresie świątecznym apelujemy  szczególnie o kulturę oraz poszanowanie dla mienia społecznego i prywatnego. Niech nasza staropolska tradycja będzie daleka od chuligańskich wybryków.

3. Składamy podziękowanie wszystkim biorącym czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego oraz wykonawcom dekoracji: siostrze zakrystiance Zefirynie, Faustynie i Szymonowi za wykonane projekty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za kompozycje kwiatowe, przedstawicielom grup i wspólnot parafialnych za życzenia złożone kapłanom w Wielki Czwartek, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, chórowi parafialnemu pod kierunkiem Pana organisty Romana oraz solistkom i solistom za  przygotowanie, opracowanie i piękne wykonanie pasji przez całą Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek, orkiestrze, Strażakom za pełnienie straży przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać!

4. Dziękujemy za złożenie kolejnych ofiar na płatności w naszej parafii: 3 rodzinom z Krużlowej, 2 rodzinom ze Starej Wsi. Bóg zapłać!

5. Jutro – Poniedziałek  Wielkanocny. Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 13.45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i o 14.00 Msza św. chrzcielna. W Starej Wsi Msza św. o godzinie 10.00. Składka będzie przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

6. Spotkanie dzieci klas III  ze Szkoły Podstawowej z Krużlowej i Starej Wsi wraz z rodzicami, odbędzie się we czwartek na Mszy świętej o godz. 18.00.

7. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę 23 kwietnia, z racji patrona Akcji Katolickiej Św. Wojciecha,  i patrona Diecezjalnego święta Caritas, zapraszamy na Mszę św. popołudniową wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz po skończonej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie w budynku plebani.

Ze względu na Oktawę Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika głównego patrona Polski będzie obchodzona we wtorek 26 kwietnia.

9. Za tydzień 24 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego – Niedziela Synodalna. Po Mszach świętych w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego a bezpośrednio po niej zostanie odprawiona Msza święta.

10. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Piotr W. 238, Jacek J. 235, Witold O. 95, Bogumił A. 95, Tadeusz Ś. 81, Tomasz  N. 213, Jacek K. 67, Tomasz K. 67,  Józef W. 153, Krzysztof W. 153.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, dla chorych Apostoł Miłosierdzia a także oraz bezpłatne czasopisma z przeźroczystego kosza.