OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Niedziela Miłosierdzia Bożego

24.04.2022 r.

1. Przeżywając dziś Święto, rozpoczynające Tydzień Bożego Miłosierdzia, podziękujmy Jezusowi za Jego łaskę miłości miłosiernej i skorzystajmy z możliwości zyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. 

   Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego a bezpośrednio po niej zostanie odprawiona Msza święta. Dziś odpust w parafii w Białej Niżnej.

2. Dziękujemy za Słowo Boże głoszone dziś przez kapłana z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku, księdza Władysława, a Wam Drodzy Parafianie dziękujemy za złożoną ofiarę na budowę nowego kościoła sanktuaryjnego. Bóg zapłać!

3. Wyrazy wdzięczności kierujemy do tych, którzy złożyli w ostatnim czasie ofiarę na rzecz kościoła powszechnego, naszej diecezji  i parafii: adorującym krzyż w Wielki Piątek, rodzicom bierzmowanych na Fundusz abpa Ablewicza, dzieciom ze skarbonek wielkopostnych na Caritas Diecezji Tarnowskiej, 6 rodzinom z Krużlowej, 3 rodzinom ze Starej Wsi. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – Święto Św. Marka Ewangelisty. Zgodnie ze zwyczajem z okazji święta św. Marka Ewangelisty o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjna procesja wokół parafialnego kościoła ze stacją pod  krzyżem misyjnym i z błogosławieństwem pól oraz modlitwą o dobrą pogodę w czasie wzrostu roślin i zbóż na polach uprawnych. Prosimy Parafianki i Parafian o przybycie oraz o niesienie feretronów i sztandarów. Po procesji zostanie odprawiona Msza święta.

– we wtorek – przeniesiona ze względu na Oktawę Wielkanocy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

– w piątek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

– w sobotę – rozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach lub do rodzinnej albo prywatnej modlitwy Litanią Loretańską.   

– za tydzień – Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Ofiara na tacę na cele diecezjalne!

5. Spotkanie dzieci:

– klas III z Krużlowej i Starej Wsi, we wtorek o godz. 18.00

– spowiedź dzieci klas IV z Krużlowej i Starej Wsi przed rocznicą I Komunii świętej, w piątek o 17.30 i Msza święta o godz. 18.00.

6. Planowane Pielgrzymki do miejsc świętych:

– jednodniowa do Miejsca Piastowego, Strachociny 14 maja. Koszt pielgrzymki 40 zł.

– dwudniowa do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, 4 do 5 czerwca. Koszt 360 zł.  Zapisy u Pana Stanisława Wrony. Nr kom: 720215720.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy rodziców dzieci klas III z Krużlowej.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, dla chorych Apostoł Miłosierdzia a także oraz bezpłatne czasopisma z przeźroczystego kosza.