OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna

01.05.2022 r.

1. Przeżywając dziś Niedzielę Biblijną i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego, sięgnijmy po lekturę Pisma świętego i z wiarą rozważajmy Słowo Boże, kształtujące nasze życie.

2. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe, które będzie odprawiane w Krużlowej w dni powszednie o godz. 18.00, w Starej Wsi o godz. 17.00, w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, a kaplicy w Starej Wsi o godz. 14.00. Po każdym nabożeństwie majowym Msza święta.

3. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za Granicą. Dzień Flagi.

– we wtorek – 3 Maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte o godz. 7.00, godz. 9.00 z Uroczystością Rocznicy I Komunii świętej i popołudniu o godz. 15.00. Odpust w Stróżach, suma o godz. 11.00. Msza święta w Starej Wsi o godz. 14.00.

– we środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patronalne Święto Strażaków. Próba dzieci komunijnych po Mszy Świętej wieczornej.

– I czwartek – spowiedź o 17:30 i podczas godzinnej adoracji po mszy Świętej. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

– I piątek – Święto Świętych: Filipa i Jakuba, Apostołów. Spowiedź w Starej Wsi o 16.00, w Krużlowej o 17.00.

Do chorych, zgłoszonych w zakrystii, udamy się według następującego porządku: ks. Fabian od godz. 8.00, ks. Proboszcz od godz. 9.00, ks. Tomasz w Starej Wsi od godz. 9.00.

– I sobota – wotywa o Niepokalanym Sercu NMP. Spowiedź dzieci klas III i ich rodziców o godz. 10:30.

– za tydzień – Niedziela Dobrego Pasterza. Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 10:30. Nie będzie Mszy o godz. 11.00 i 15.00. Po południu Uroczystość Odpustowa w Kaplicy w Starej Wsi o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zmiana Tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 7.00.

4. Na placu przed Szkołą Podstawową w Starej Wsi, 11 maja (środa) organizowana będzie bezpłatna zbiórka elektrośmieci. Zbierane będą komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD, baterie, itp.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci klas III z Krużlowej za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8:30 prosimy następujące rodziny: Maria F. 98, Paweł O. 98, Teresa S. 148, Tadeusz B. 58, Krzysztof S. 58, Krzysztof B. 58, Maria O. 91, Jan O. 91, Kinga K. 83, Rafał K. 244.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, dla chorych Apostoł Miłosierdzia a także bezpłatne czasopisma z przeźroczystego kosza.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Tarasek. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…