OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XII  Niedziela Zwykła

19.06.2022 r.

1. Diecezjalne Święto Rodziny, jakie dziś przeżywamy w naszej tarnowskiej diecezji, niech nas zachęci do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i pogłębienia więzi miłości w rodzinie. Bp tarnowski zaprasza rodziny naszej diecezji na spotkanie rodzin przy ołtarzu papieskim na starosądeckich błoniach.

2. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na potrzeby naszej parafii i sanktuarium. Bóg zapłać!

3. Z wyrazami wdzięczności zwracamy się do tych rodzin, które w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na potrzeby parafii w tym także w ramach zaległej kwesty. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! 

4. Trwają dni oktawy Bożego Ciała.  W dni powszednie procesja po Mszy świętej o godz. 18.00, w Starej Wsi po Mszy świętej o 17.00. 

  Zachęcamy wszystkich do udziału w Oktawie, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, dziewczynki do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do noszenia baldachimu, kandelabrów, figur i feretronów, prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęca Służbę Maryjną.

5. W tym roku przeżywać będziemy podczas uroczystości odpustowych 8 września, złoty Jubileusz obecności wizerunku postaci naszej Pięknej Madonny Krużlowskiej w herbie naszej tarnowskiej diecezji. Na tę podniosłą uroczystość pragniemy nawiązać do prastarej tradycji ozdabiania na znak szczególnej czci i szacunku figur koronami. Jak wynika z przekazów historycznych, nasza figura Pięknej Madonny posiadała również na swoich skroniach tego typu ozdobę co dobitnie świadczy, że od wieków odbierała tu swoją należną cześć i szacunek. Podążając tą drogą pragniemy przygotować na tę uroczystość złoty diadem, który zostanie nałożony na skronie Jezusa i Maryi. W związku z tym zwracamy się z propozycją i zarazem prośbą do tych, którzy posiadają jakikolwiek przedmiot ze złota czy srebra a chcieliby go złożyć na wykonanie tych koron, aby w najbliższym czasie zechcieli je przekazać w zakrystii lub kancelarii parafialnej z podaniem swoich danych na opakowaniu lub anonimowo.   

6. W tym tygodniu przypada:

– we wtorek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

we czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci oraz słodka nagroda dla tych dzieci, które dzwoniły dzwoneczkami i sypały kwiaty podczas procesji a także dla DSM, LSO oraz dla tych, którzy nosili baldachim, kandelabry, figury, obrazy, feretrony i sztandary.

   W trwającej oktawie w dni powszednie procesja po Mszy świętej o godz. 18.00, w Starej Wsi po Mszy świętej o 17.00, w niedzielę po Mszy świętej o 11.00, w Starej Wsi po Mszy świętej o 14.00.

  Zachęcamy wszystkich do udziału w Oktawie, zapraszamy małych chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, dziewczynki do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do noszenia baldachimu, kandelabrów, figur i feretronów, prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęca Służbę Maryjną.

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. Pamiętajmy w tym szczególnym dniu   o wszystkich kapłanach. Po Mszy świętej popołudniowej procesja z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o włączenie się w procesję tych wszystkich, którzy w oktawie Bożego Ciała nosili baldachim, figury, obrazy, feretrony, kandelabry oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami.  Ze względu na Uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

– w piątek – Msze święte na zakończenie roku szkolnego: W Krużlowej o godz. 8.00, w Starej Wsi o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców i pracowników szkół i przedszkoli.

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Odpust w kaplicy sióstr dominikanek. O godz. 11.00 Msza święta w kościele na zakończenie kolejnego roku przedszkola parafialnego a po niej festyn na placu zabaw przy przedszkolu parafialnym.

– Za tydzień w niedzielę 26 czerwca w Sali Misterium odbędzie się Spektakl Teatralny o godz. 16.00 i 18.00 w wykonaniu naszego Parafialnego Teatru Renovatio, zatytułowany: „TRZY OPOWIEŚCI czyli Cuda nad Cudami”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. W tym dniu po Mszy świętej popołudniowej o godz. 16.00 w budynku plebanii odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Zofia J.  380, Marcin J. 380, Walenty  J. 270, Grzegorz K. 354, Marian H.  178, Rafał O. 363, Paweł  F.  153, Artur P. 153, Piotr G. 98, Tadeusz S. 87.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: K. 222, L. 250, T. 73.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Agnieszka Jarząb. Msza święta pogrzebowa dziś o godz. 13.00. Polećmy śp. Agnieszkę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie … .