OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła

2.10.2022 r.

1. Niech rozpoczęty miesiąc różańcowy motywuje nas do ufnego zawierzania Bogu naszych spraw przez ręce Matki Bożej Różańcowej. Dziś odpust w Grybowie ku czci M B Różańcowej i w Cieniawie ku czci św. Franciszka.

2. Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary, zwłaszcza za te złożone do kopert. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek– wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

– we środę – wspomnienie Św. Faustyny, dziewicy

– w pierwszy czwartek po Mszy Św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do Sakramentu pokuty.

– w pierwszy piątek – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej – odpust w Białej Niżnej. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się od godz. 8.00.

– za tydzień w niedzielę – Składka na cele parafialne. Prosimy o ofiarność na ten cel.

4. Rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele i indywidualnej w domach lub przy kapliczkach. Nabożeństwa w Krużlowej będą przed Mszą Świętą, a w Starej Wsi po Mszy.

– w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, a w Starej Wsi po Mszy o 14.00

– w dni powszednie do 8 października w Krużlowej o godz. 18.00, a w Starej Wsi po mszy o 17.00.

Ze względu na spowiedź przed pierwszym piątkiem, kapłan będzie w konfesjonale, a poszczególne grupy, zwłaszcza Róże Różańcowe prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej wg zamieszczonego w gablocie harmonogramu. Dzieci mogą zabrać plansze, na których będą zaznaczać swoją modlitwę.

5. W związku z pierwszym piątkiem i niedomaganiem kapłanów prosimy nie odkładać spowiedzi na sam piątek. Przed każdą Mszą i na różańcu będzie kapłan w konfesjonale.

6. Wykłady Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II w tym roku ze względu na małą ilość chętnych w naszej parafii zostają zawieszone. Organizatorzy zapraszają do Nowego Sącza we wtorek na godz. 17.00 lub do Tarnowa.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Antoni K. 238, Małgorzata M. 238, Marek G. 237, Rafał W. 378, Stanisław K. 79, Anna B. 236, Artur G. 336, Henryk G. 226, Tadeusz S. 256.

Natomiast w Starej Wsi Do sprzątania w kolejnym tygodniu prosimy następujące rodziny: Bogumiła Se. 190, Zofia M. 55, Adam G. 124.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego z artykułem o naszej Pięknej Madonnie, oraz specjalne wydanie Gościa Extra w cenie 12 zł., który poświęcony jest Bożemu Miłosierdziu i Jego Apostołce – św. siostrze Faustynie, a także Kalendarz Rolników na 2023 rok w cenie 28 zł.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Aniela Przychodzka, oraz były biskup pomocniczy naszej diecezji bp Jan Styrna. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…