OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła

09.10.2022 r.

1. Serdecznie dziękujemy za pozytywną odpowiedź i zaangażowanie się w prowadzenie nabożeństwa różańcowego, oraz spowiadanie się przed pierwszym piątkiem w ciągu całego tygodnia, a także za wasze modlitwy i wszelką życzliwość. Bóg zapłać!

2. Składamy podziękowanie za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne i te złożone do kopert: oraz za wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. Msze święte popołudniowe w naszej parafii będą odprawiane w dalszym ciągu o tej samej porze jak dotychczas. Dlatego zachęcamy, by po pracy, nauce i innych zajęciach pozalekcyjnych wziąć udział w Nabożeństwach różańcowych. Do odmawiania kilku dziesiątków wraz z Różami zapraszamy dzieci według zamieszczonego w gablocie harmonogramu. Nabożeństwa będą sprawowane:

– w niedzielę w Krużlowej przed Mszą o godz. 15.00, a w Starej Wsi po Mszy o 14.00

– w dni powszednie w Krużlowej przed Mszą o godz. 18.00, a w Starej Wsi po mszy o 17.00.

4. W tym tygodniu:

– w czwartek – 13 Października – zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską i lampionami. Mszy świętej o godz. 19.00 oraz procesji różańcowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Kanonik Rafał Brej, z diecezji rzeszowskiej, Dyrektor Diecezjalnego Ośrodka Profilaktyki i Wychowania im. św. Józefa w Lipinkach.

Nabożeństwo Różańcowe w tym dniu w Krużlowej będzie w ramach procesji fatimskiej. Lampiony można nabyć w przedsionku kościoła.

Do niesienia figury Madonny prosimy przedstawicieli następujących wspólnot:

  1. Margaretka s. Barbary Janusz
  2. Chór Parafialny
  3. Róża św. Kingi – Marii Szarek
  4. Rodzice Księży Rodaków
  5. Parafialny Teatr Renovatio

– w piątek – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy za swoich Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty. Msza św. w ich intencji będzie w środę na nowennie.

– w niedzielę 16 października przeżywać będziemy Dzień Papieski w Polsce. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zachęcamy także do udziału w tym dniu w modlitwie i Marszu dla Życia i Rodziny w Krynicy.

5. Jak co roku pragniemy przeprowadzić w naszej parafii kwestę celem zmniejszenia zaciągniętych długów za wykonane prace, z możliwością prowadzenia bieżących prac w naszej parafii. Bo dzięki waszej hojności, m. in. ogromna inwestycja jaką jest instrument organowy w Krużlowej i w Starej Wsi zostały spłacone.

Do spłacenia zostało nam:

– za materiały i wykonanie fotowoltaiki do kościoła parafialnego,

– za nagłośnienie w starym kościele,

– za nowe witraże przed Amboną i Ołtarzem głównym w dolnym kościele,

– za prace wykończeniowe przy nowym bocznym Ołtarzu Miłosierdzia Bożego,

– należności jako wkład parafii za kolejne prace konserwatorskie w zabytkowym kościele.

W najbliższym etapie naszych prac przy Sanktuarium planujemy:

– prace przygotowawcze do uzyskania dotacji na konserwację zabytkowej Drogi Krzyżowej znajdującej się w dolnym kościele,

– prace przy odwodnieniu nowego kościoła

– wykonanie nowej powierzchni na trasie procesyjnej wokół kościoła,

– przygotowanie terenu, oraz projektu i wykonanie dróżek Pana Jezusa Przemienionego w kierunku Madejki.

Jesienna kwesta zostanie przeprowadzona w niedzielę za tydzień w przedsionku kościoła. Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać, do specjalnej skarbony, koperty z podaniem imienia i nazwiska składającego ofiarę oraz z podaniem adresu i przysiółka.

Zwracamy się więc do Was Drodzy Parafianie z wielką prośbą o złożenie stosownej ofiary, a Przedstawicieli Rady Parafialnej prosimy o podjęcie się tego zadania.

To wszystko co wykonaliśmy i podejmujemy na chwałę Jezusa Przemienionego i Pięknej Madonny Krużlowskiej będzie możliwe tylko przy współpracy wszystkich otwartych serc naszych parafian na co liczymy i o to też prosimy.

6. Od 14 października w polskich kinach będzie można zobaczyć film Maryjny Medjugorje. Zachęcamy, by skorzystać z okazji i wybrać się rodzinnie do kina. To ważne, by wspierać takie inicjatywy, bo dzięki temu coraz więcej filmów religijnych będzie pojawiać się w Kinach.

7. Fundacja AUXILIUM zaprasza:

– dzieci i młodzież do udziału w kolejnej serii warsztatów poświęconych racjonalnemu poznaniu świata Internetu, zarówno jego możliwości, jak i zagrożeń

– w ramach oferty dla małżeństw i rodzin na bezpłatne warsztaty z terapeutą rodzinnym,

– oraz inne warsztaty, wykłady i spotkania

Szczegóły w gablocie i na stronie facebooka parafii Krużlowa.

8. W kościele parafialnym w Ptaszkowej 14 października o godz. 18.00 odbędzie się koncert z okazji dnia papieskiego w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki, pt.: „Nuty Wielkiego Pasterza”. Wstęp wolny. Wolne datki na rozpoczęty tam remont kościoła zabytkowego.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Adrian C. 256, Stanisława S. 247, Anna O. 247, Kamil P. 382, Kazimierz C. 102, Grzegorz Z. 401, Paweł C. 309, Krzysztof G. 152, Wojciech K. 349, Tomasz M.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Małgorzata M. 101, Stanisława M. i Anna D. 199.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, a także Kalendarz Rolników na 2023 rok.