OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła

16.10.2022 r.

1. Przeżywając dziś Papieski Dzień w Polsce oraz Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Krynicy, polecajmy Świętemu Janowi Pawłowi II wszystkie nasze rodziny, prosząc o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Módlmy się też za młodzież uzdolnioną z ubogich rodzin, aby znaleźli wsparcie materialne ze strony ludzi dobrej woli. Pamiętajmy więc, że po Mszy świętej zbierana jest ofiara do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia dla utworzonej fundacji na rzecz młodzieży z ubogich rodzin.

2. Składamy podziękowanie za ofiary złożone do kopert oraz za wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. Zgodnie z zapowiedzią dziś odbywa się kwesta celem zmniejszenia zaciągniętych długów za wykonane prace, z możliwością prowadzenia bieżących prac w naszej parafii. Do specjalnej skarbony wrzucamy koperty z imieniem i nazwiskiem składającego ofiarę, oraz zpodaniem adresu i przysiółka.

To wszystko co wykonaliśmy i podejmujemy na chwałę Jezusa Przemienionego i Pięknej Madonny Krużlowskiej będzie możliwe tylko przy współpracy wszystkich otwartych serc naszych parafian na co liczymy i o to też prosimy.

4. Przypominamy, że są nabożeństwa różańcowe, a po nich Msza Święta, dlatego zachęcamy do udziału w nich. Do odmawiania kilku dziesiątków wraz z Różami zapraszamy dzieci. Nabożeństwa są sprawowane:

– w niedzielę w Krużlowej przed Mszą o godz. 15.00, a w Starej Wsi po Mszy o 14.00

– w dni powszednie w Krużlowej przed Mszą o godz. 18.00, a w Starej Wsi po mszy o 17.00.

W dalszym ciągu kapłan będzie udawał się do konfesjonału, gdyż przed nami listopadowy czas modlitwy i odpustów za zmarłych. Stąd bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na koniec października i na niedziele, bo nie będzie możliwe wyspowiadanie wtedy wszystkich.

5. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

– we wtorek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, pielęgniarek i opiekujących się chorymi. W tym dniu dzieci z całego świata będą modlić się różańcem w intencji jedności i pokoju. Zachęcamy do włączenia się w kampanię modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu“.

Dzieci z Przedszkola parafialnego zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej w Krużlowej. Również tym dniu na plebanii o godz. 17:00 spotkanie aspirantów i chcących zostać ministrantami;

– we środę – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;

– we czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Młodzież z klas VIII SP w Krużlowej i w Starej Wsi wraz z rodzicami zapraszamy na różaniec, Mszę Świętą i spotkanie o godz. 18:00;

– w sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski;

– w niedzielę, 23 października Światowy Dzień Misyjny. Składka na misje. W tym dniu po Mszy Świętej popołudniowej Spotkanie Akcji Katolickiej w budynku plebanii. Zapraszamy i prosimy o przybycie.

6. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci modlitewnej za naszych zmarłych. Po Mszy św. można zabrać kartki do wypisania wypominek całorocznych i listopadowych. Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i w Starej Wsi przed 10.00. Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, męża/żony i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Prosimy przy wypisywaniu wypominek całorocznych zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być włączone do modlitwy. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów, o zachowanie porządku na cmentarzu, o wsypywanie szklanych i plastikowych odpadów do kontenera.

7. Zarząd Lokalnej Grupy Działania „KORONA SĄDECKA” ogłasza nabór wniosków w okresie 25 października – 09 listopada 2022 r. na realizację projektów w zakresie:

– Granty na Ofertę kulturalną;

– Granty na Czas wolny dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Więcej informacji na stronie Lokalnej Grupy Działania Korona Sądecka, oraz m. in. gminy Grybów.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8:30 prosimy następujące rodziny: Jacek S. 290, Jan N. 46, Robert G. 46, Justyna K. 194, Kinga G. 301, Tadeusz G. 89, Jan T. 132, Stanisława J. 36, Krzysztof J. 36, Bogdan S. 41.

Do sprzątania w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Małgorzata P. 256, Halina S. i Bernadetta S. 3.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Kalendarz Rolników na 2023 rok w cenie 28 zł.