OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXXI Niedziela Zwykła

30.10.2022 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele w Stróżach odbędzie się koncert chóru „Tu Domine”, oraz „Eslavo Quartet”. Z kolei w poniedziałek w nowym kościele w Ptaszkowej o godz. 19.00 obędzie się nabożeństwo i spotkanie młodych, pt. ”Noc Świętych”.

2. Składamy podziękowanie za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny. Bóg zapłać!

3. Dziękujemy za zaangażowanie i prowadzenie modlitwy różańcowej. Podsumowane plansze z nabożeństw z podaniem imienia i nazwiska oraz szkoły i klasy, dzieci składają do wtorku w zakrystii. W piątek po Mszy świętej popołudniowej odbędzie się wręczenie nagród.

4. Nabożeństwa w dolnej części kościoła rozpoczną się w sobotę wieczorem. Msze święte popołudniowe w dzień powszedni będą w dalszym ciągu o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na remont wszystkie msze święte będą w nowym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. i 14.00, oraz w Starej Wsi o godz. 10.00. Po południu o godz. 14.00 nieszpory i Msza święta za ++ Wypominanych Parafian oraz procesja na cmentarzu, a po niej błogosławieństwo zniczy i kwiatów. W tym dniu w bramie cmentarnej kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

– we środę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte będą w nowym kościele o 6.30, 9.00 i o 18.00 z Nieszporami za Zmarłych, a w Starej Wsi o 10.00. 

– w I czwartek o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Świętą w int. ++ Nauczycieli i Pracowników Szkoły w Krużlowej. Z kolei po Mszy wieczornej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona wspólną modlitwą brewiarzową, z możliwością skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty.

– w I piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza. Do chorych zgłoszonych w zakrystii udamy się od godz. 8.00. Ofiara podczas Mszy świętych przeznaczona będzie na misje.

– w I sobotę – na Mszy świętej popołudniowej – rozpoczęcie Nabożeństw Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca ku czci Niepokalanego Serca N M P.

6. Odpusty za zmarłych:

– w dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji dusz czyśćcowych.

W tych dniach odmawiany będzie różaniec z wypominkami listopadowymi pół godziny przed Mszą popołudniową;

– odpust zupełny za nawiedzenie kościoła od południa w Dzień Wszystkich Świętych do pólnocy w Dzień Zaduszny z odmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień. Zwyczajne warunki zyskania odpustu zupełnego to: być po spowiedzi, przyjąć Komunię świętą, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet najmniejszego oraz odmówienie modlitwy w intencjach podanych przez Ojca świętego.

Odpust cząstkowy za zmarłych, który można zyskać każdego dnia w ciągu roku, nawet wiele razy dziennie jest m. in. za pobożne odmówienie modlitw za zmarłych, oraz nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłych. Do zyskania takiego odpustu wystarczy wykonanie wskazanego dzieła i przynajmniej skrucha serca.

7. Z okazji szczególnych dni pamięci za zmarłych, zatroszczmy się o stan łaski uświęcającej. Spowiedź całodzienna w Grybowie odbędzie się w poniedziałek. Z kolei dbając o porządek na Cmentarzu nie zapomnijmy o wsypywanie szklanych i plastikowych odpadów do kontenera i nie wyrzucaniu śmieci wokół ogrodzenia.

8. Z tyłu kościoła znajdują się kartki do wypisania wypominek rocznych i listopadowych. Można je składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza na akcję oddawania krwi dla dzieci oczekujących na przeszczep szpiku kostnego, która odbędzie się 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Grybowie. Szczegóły w gablocie.

10. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. Bóg zapłać!Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimynastępujące rodziny: Tomasz G. 108, Kazimiera P., Maria L. 192, Rozalia M. 84, Renata D. 310, Stanisław U. 34, Krzysztof G. 207, Kazimierz G. 123, Jerzy G. 80, Grażyna F. 44.

Natomiast w Starej Wsi prosimy nastepujące rodziny: Ewa T. 23, Krystyna K. 54, Teresa O. 155.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.