OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXXIII Niedziela Zwykła

13.11.2022 r.  

1. Dziś w naszej parafii odbywają się wybory do Rady Parafialnej. W przedsionku kościoła znajdują się karty do głosowania z nazwiskami osób, które uzyskały najwięcej waszych propozycji w ubiegłą niedzielę. Zaznaczamy w kratce znak „X” przy dwóch nazwiskach. Pamiętajmy, że każdy głos się liczy, zatroszczmy się więc o wybór naszych reprezentantów.

2. Składamy podziękowanie:

– za zaangażowanie w wybory, oraz obecnej Radzie za pomoc w przeprowadzeniu ich;

– za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny;

– za złożone dziś ofiary na płatności w parafii;

– za pomoc okazaną dziś Ukrainie poprzez wsparcie zbiórki do puszek na „Kościół w potrzebie”;

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!  

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– dziś – Światowy Dzień Ubogich i Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W przedsionku kościoła można zabrać Torbę Charytatywną, którą wypełniając możemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Wypełnione torby przynosimy do 27 listopada i zostawiamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

– we wtorek – św. Alberta Wielkiego

– we środę – NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia

– we czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej

– w piątek – bł. Karoliny Kózkówny, której relikwie mamy w naszej parafii. Po Mszach Świętych uczcimy je poprzez ucałowanie.

– w niedzielę – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Akcji Katolickiej, oraz światowy Dzień: Młodzieży, Życia Kontemplacyjnego i Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi, za który można zyskać odpust zupełny.

4. Przez cały miesiąc listopad 10 minut przed Mszą świętą modlitwa z wypominkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

5. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się dziś po Mszy świętej popołudniowej w budynku plebanii. Zapraszamy i prosimy o przybycie. Zachęcamy także nowe osoby do włączenia się w tę szlachetną akcję duszpasterską.

6. Dziś także dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej zapraszają na przedstawienie związane z Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Spektakl pt. „Pisk Białego Orła” odbędzie się w Sali Misterium o godz. 16:00.

7. Wójt Gminy Grybów informuje, że projekt zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Grybów wyłożone jest do wglądu w Urzędzie Gminy. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. Bóg zapłać!Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimynastępujące rodziny: O. Elżbieta 230, I. Krzysztof 323, T. Piotr 115, J. Marcin 277, G. Wiesław 235, F. Paweł 181A, B. Anna 250, M. Mateusz 250, G. Jan 251, S. Jan.

Do sprzątania w Starej Wsi prosimynastępujące rodziny: Helena R. i Lidia R. 156, Barbara C. 49.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.