OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXXIV Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Akcji Katolickiej, oraz światowy Dzień: Młodzieży, Życia Kontemplacyjnego i Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Polecajmy wymienione grupy i nas samych, pamiętając, że za odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi, Królowi Wszechświata można zyskać odpust zupełny.

2. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w sprawy parafii, osobistą i wspólnotową modlitwę w intencji ks. Proboszcza, udział w nowennach oraz podczas wypominek za zmarłych, wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny, za przygotowywanie paczek dla potrzebujących w ramach Akcji Torba Charytatywna, a także za ofiary na Kościół i w ramach zaległej kwesty. Bóg zapłać!

Gratulujemy również 6 nowym Aspirantom przyjętym wczoraj w szeregi LSO i ich rodzicom. Niech Służba Bogu przy Ołtarzu umacnia w nich wiarę i serce gotowe do pomagania innym.

3. W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Oddano 449 głosów, z czego 4 były nie ważne. Wynika z tego, że głosowało około 30 % uprawnionych i obecnych parafian. Wyniki głosowania i skład nowej Rady Parafialnej w gablocie ogłoszeń. Dziękujemy byłym Członkom za oddaną posługę. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę, 27 listopada, w budynku plebanii o godz. 16.00.

4. W tym roku pragniemy modlić się za obchodzących jubileusze małżeńskie w niedzielę, 11 grudnia. Prosimy więc zgłosić w zakrystii tegorocznych Jubilatów Sakramentu Małżeństwa, aby podczas Mszy świętej o godz. 11.00 mogli otrzymać List Gratulacyjny wraz z błogosławieństwem. Chodzi oczywiście o tych małżonków, którzy w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę Jubileuszu, począwszy od 20 r. ślubu.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – Ofiarowanie NMP

– we wtorek – św. Cecylii, Patronki Muzyki kościelnej i jej wykonawców

– we czwartek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, pierwszych męczenników Wietnamskich

– w piątek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki Grybowa. W tym dniu rozpoczniemy sprawowanie Mszy przy bocznym Ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w piątki do udziału w tej Mszy do ławek przy bocznym Ołtarzu. Zachęcamy również do zapalania tam świec wotywnych, jako wyraz ufnej i oddanej modlitwy.

– w sobotę – odpust w Grybowie połączony z uroczystościami jubileuszowymi 100–lecia konsekracji kościoła i 10–lecia nadania tytułu Bazyliki Mniejszej kościołowi w Grybowie. Suma o 10.00. Więcej informacji o wydarzeniach w czasie odpustu na stronie internetowej Parafii Grybów.

– w niedzielę – Rozpoczęcie Adwentu – czasu oczekiwania, nawrócenia i nadziei. W tym dniu odbędzie się Akcja Chleb Miłosierdzia. Prosimy parafialny Zespół Caritas, oraz Akcję Katolicką o rozprowadzanie chlebków. Zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie osób ubogich oraz na obiady dla dzieci w szkołach lub świetlicach.

6. Wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie Róż Różańcowych odbędzie się w sobotę o godz. 8.00 z przystanku koło Starego kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.

7. Opiekun wszystkich parafialnych Róż Żywego Różańca Pan Stanisław Wrona prosi wszystkie Róże o dokonanie za jego pośrednictwem zaległej i obecnej wpłaty na misje.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. Bóg zapłać!Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimynastępujące rodziny: Sławomir F. 275, Bogusław L. 210, Stanisław C. 134, Paweł R. 65, Adam B., Maria B. 158, Elżbieta Z. 248, Grzegorz P. 248, Zbigniew F. 216, Paweł U. 170.

Natomiast w Starej Wsi do sprzątania w następnym tygodniu prosimynastępujące rodziny: Grażyna G. i Natalia M. 95, Jolanta B. 16.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy + ks. Stanisława Celustę, który przed laty był wikariuszem w naszej parafii. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…