OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu

11.12.2022 r.

1. Rozpoczęcie Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin obejmijmy naszą modlitwą wszystkie Rodziny naszej parafii i pomyślmy o tych, którym moglibyśmy przyjść z pomocą.

2. Gratulujemy 7 nowym Ministrantom, którzy wczoraj złożyli swoje ślubowanie i ich rodzicom. Niech Służba Bogu przy Ołtarzu hartuje ich postawę i przyczynia się do dobrego zaangażowania dla innych dzieci naszej parafii.

3. Dziś po Mszy o godz. 9.00 i 11.00 Dziewczęca Służba Maryjna organizuje w przedsionku kościoła kiermasz ozdób świątecznych.

4. Teatr „Renovatio” zaprasza wszystkich na przedstawienie, pt.: „Opowieść wigilijna”, które wystawione zostanie dziś, o godz. 16:30 w „Sali Misterium”.

5. Przypominamy o Nabożeństwach Roratnich, które są w poniedziałki, wtorki i piątki o godz. 18.00, oraz we środy, czwartki i soboty o godz. 6.30. Z kolei na pozostałych Mszach od piątku rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Dziękujemy za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny, za dary złożone dla Ukrainy, a także na Kościół. Bóg zapłać!

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – wspomnienie św. Łucji. Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

– we środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża.

– w piątek – po Roratach w Sali Misterium spotkanie dla dzieci i młodzieży, którzy chcieliby pomóc dzieciom w krajach misyjnych poprzez udział w akcji Kolędników Misyjnych. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

– w niedzielę, 18 grudnia – Spotkanie opłatkowe dla zaproszonych Seniorów. W kościele o godz. 12.30 spowiedź i o 13.00 Msza Święta. Następnie w Szkole Podstawowej w Krużlowej spotkanie przy wigilijnym stole.

W związku z tym w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 na Starej Wsi. Zwracamy się także z serdeczną prośbą do opiekunów lub sąsiadów Seniorów naszej Parafii, aby umożliwili im udział w tym spotkaniu.

8. Odwiedziny chorych i starszych, którzy nie będą mogli być w kościele, a chcieliby skorzystać ze spowiedzi świętej odbędzie się w poniedziałek, 19 grudnia. Prosimy ich zgłosić w zakrystii. Pozostałych chorych zgłaszamy u Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

9. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XII Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przesłuchanie młodych talentów odbędzie się 7 stycznia 2023 w Sali Misterium. Regulamin i Karty Zgłoszeń u księży katechetów.

10. Zachęcamy do zaangażowania się w zbiórkę produktów spożywczych, środków chemicznych, oraz kocy dla Ukrainy na zbliżające się święta. Można je składać w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krużlowej Wyżnej.

11. Sołtys wsi Krużlowa Wyżna informuje mieszkańców, że worki na śmieci wraz z kodami są do odbioru na składzie budowlanym w Krużlowej.

12. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach zaprasza na jarmark bożonarodzeniowy, który odbędzie się w sobotę w ZAZ-ie w Stróżach w godz. od 10.00 do 18.00.

13. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Józef J. 258, Dariusz J. 258, Władysława O. 191, Paweł J. 341, Krzysztof O. 327, Antoni J. 286, Paweł J. 267, Sebastian I. 391, Łukasz K. 329, Roman K. 243.

Do sprzątania W starej Wsi w następnym tygodniu prosimynastępujące rodziny: Cecylia J. 168, Bożena S. i Mieczysław S. 151.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia są świece wigilijne w cenie 9 zł.