OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu

18.12.2022 r.

1. Dziś odbędzie się Spotkanie opłatkowe dla zaproszonych Seniorów. W kościele o godz. 12:30 spowiedź i o 13:00 Msza Święta. Następnie w Szkole Podstawowej w Krużlowej spotkanie przy wigilijnym stole.

W związku z tym nie będzie dziś Mszy św. o godz. 14:00 na Starej Wsi. Zwracamy się także z serdeczną prośbą do opiekunów lub sąsiadów Seniorów naszej Parafii, aby umożliwili im udział w tym spotkaniu.

Na ręce Dyrektora ZSP w Krużlowej serdecznie dziękujemy pracownikom za pomoc w przygotowaniu spotkania Seniorów oraz wszystkim członkom Akcji Katolickiej i Rady parafialnej.

2. Przypominamy o Nabożeństwach Roratnich, które są w poniedziałki, wtorki i piątki o godz. 18:00, oraz we środy, czwartki i soboty o godz. 6:30. Na pozostałych Mszach Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Dziękujemy:

–  za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny, – za dary złożone dla Ukrainy,

– za ofiary złożone do kopert na Kościół,

– za wpłatę na konto jednej rodzinie z Podegrodzia i jednej rodzinie ze Starej Wsi,

– za ofiary na potrzeby DSM-u nabywającym stroiki świąteczne,

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – Od godz. 10:00 odwiedziny chorych i starszych, którzy nie będą mogli być w kościele, a chcieliby skorzystać ze spowiedzi świętej. Prosimy ich zgłosić w zakrystii. Pozostałych chorych zgłaszamy u Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

– we czwartek – Spowiedź Parafialna według następującego porządku:

14:30 do 16:00

16:30 do 18:00

18:30 do 19:00

W kaplicy w Starej Wsi od 16:30 do 17:00.

W pozostałe dni spowiedź w innych parafiach.

– w sobotę – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Przed ołtarzem pojawi się światło betlejemskie przyniesione przez polskich harcerzy. Można je będzie zabrać rano po Mszy świętej do domu na stół wigilijny.

Przeżyjmy w duchu prawdziwie religijnym obchody wspólnej wieczerzy przez szczerą modlitwę rodzinną, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy charakter postny tego dnia oraz powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

Pasterka w Starej Wsi o 22:00, w Krużlowej o 24:00, poprzedzona śpiewem Jutrzni adwentowej. Ofiara na tacę przeznaczona będzie jak co roku na Fundusz Obrony Życia.

W tym roku Pasterka w naszym kościele w Krużlowej będzie mieć wyjątkowy charakter. Dzięki życzliwości i za sprawą ks. Prof. Piotra Łabudy, wykładowcy Pisma Świętego i przewodnika pielgrzymek do Ziemi Świętej zostanie uroczyście wprowadzona i umieszczona w żłóbku Figurka Dzieciątka Jezus z Betlejem oraz relikwiarz z fragmentem skały z Groty Narodzenia.  Ks. Prof. Piotr będzie przewodniczył Mszy świętej o północy i skieruje do nas Słowo Boże.

– w niedzielę 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych w Krużlowej o 7:00, 9:00, 11:00 i 15:00, a w Starej Wsi o 10:00.

5. Przypominamy i zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XII Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przesłuchanie młodych talentów odbędzie się 7 stycznia 2023 w Sali Misterium. Regulamin i Karty Zgłoszeń u księży katechetów.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8:30 prosimy następujące rodziny: Łukasz B. 243, Marek Z. 295, Władysława C. 189, Wioletta T. 189, Józef Ł. 225, Jacek B. 30, Wiesław F. 246, Paweł F. 246, Ryszard F. 157, Zygmunt F. 231.

Do sprzątania w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Maria F. 119, Anna T. 104, Sabina C. 259, Małgorzata P. i Maria S. 104.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.Polecamy Małego Gościa Niedzielnego dla starszych dzieci i młodzieży. Do nabycia są jeszcze świece wigilijne.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Jan Oleksy. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .