OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

1. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

– Droga Krzyżowa: w Krużlowej w niedziele o godz. 14.00, we czwartki i piątki o godz. 17.30; w Starej Wsi w niedziele o 9.00, w piątki o 16.30

– Gorzkie Żale: w Krużlowej w niedziele o godz. 15.00, w Starej Wsi w niedziele po Mszy św. (z kazaniem pasyjnym) o godz. 10.00.

2. Katecheza Przedmałżeńska czyli tzw. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 17 marca w Domu Duszpasterskim (przy plebani) w Grybowie o godz. 18.00.

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom:

– za wszelkie dary i ofiary na koronę dla naszej Pięknej Madonny;

– za ofiary złożone do kopert na nasze Sanktuarium Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. W najbliższą niedzielę 19 marca rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Jacek Olczyk, Jezuita wraz z Zespołem Ewangelizacyjnym „Mocni w Duchu” z Łodzi. Rekolekcje potrwają do środy 22 marca.  Zwracamy się z apelem do wszystkich parafian aby tak zaplanować sobie czas, by wziąć udział w tym szczególnym czasie i skorzystać z nauk rekolekcyjnych.  W ramach rekolekcji w niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny, który poprowadzi Diakonia Muzyczna „Mocni w Duchu”. Zapraszamy na ten koncert także krewnych i znajomych z innych miejscowości i parafii.  W czasie trwających rekolekcji skorzystajmy ze spowiedzi świętej przed i w czasie nabożeństw. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w Wielki Wtorek 4 kwietnia w godzinach od 14.00 do 19.00.  

Zgodnie z programem rekolekcji nabożeństwa w niedzielę 19 marca w kaplicy w Starej Wsi odbędą się w zmienionym czasie: Droga Krzyżowa o godz. 12.00, Msza święta z kazaniem pasyjnym i Gorzkimi Żalami o godz. 13.00.

Program rekolekcji został umieszczony na afiszu oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy się z nim zapoznać!

5. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Piotr K. 64, Wojciech C. 397, Piotr M. 400, Krystian G. 299, Grzegorz F. 136a, Zbigniew T. 27, Grażyna C. 160, Maria D. 160, Helena M. 175, Mateusz M. 175.

Do sprzątania w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Aneta W. 215, Kinga F. 56, Sylwia F. 278.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Eugenia Studzińska ze SW oraz + Józef Fyda z KN, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00.  Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .