OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023 r.  

1. Rozpoczynający się dziś, w niedzielę radości, święty czas rekolekcji parafialnych pod hasłem „Serce Ojca”, niech przybliży nas do Boga, i niech przemienia nasze serce na Jego wzór. Rekolekcje prowadzi Ks. Jacek Olczyk Jezuita wraz ze znaną nam wspólnotą ewangelizacyjną „Mocni w Duchu”, których serdecznie witamy i otaczamy modlitwą.  

Rekolekcje potrwają do środy 22 marca.  Zwracamy się z apelem do wszystkich parafian aby tak zaplanować sobie czas, by wziąć udział w tym szczególnym czasie i skorzystać z nauk rekolekcyjnych. W ramach rekolekcji dziś o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny, który poprowadzi Diakonia Muzyczna „Mocni w Duchu”. Zapraszamy na ten koncert także krewnych i znajomych z innych miejscowości i parafii. W czasie trwających rekolekcji skorzystajmy ze spowiedzi świętej przed i w czasie nabożeństw. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w Wielki Wtorek 4 kwietnia w godzinach od 14.00 do 19.00.  

Dziś nabożeństwa w kaplicy w Starej Wsi odbędą się w zmienionym czasie: Droga Krzyżowa o godz. 12.00, Msza święta z kazaniem i Gorzkimi Żalami o godz. 13.00.

Program rekolekcji został umieszczony na afiszu oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy się z nim zapoznać!  

We środę na zakończenie rekolekcji na wszystkich Mszach świętych zbierana będzie ofiara dla prowadzących rekolekcje. Prosimy o ofiarność na ten cel!

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom:

– za wszelkie dary i ofiary na koronę dla naszej Pięknej Madonny;

– za ofiary złożone do kopert na nasze Sanktuarium;

– za dar ołtarza: od kl. IV ze SW, od kl. IVa z Krużlowej i od kl. IVb z Krużlowej; Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP (przeniesiona z niedzieli)

– w piątek – Dzień Misjonarzy Męczenników

– w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia ( Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego).

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich należących i pragnących należeć do duchowej adopcji. W kaplicy na Zagórzu o godz. 20.00 odbędzie się Różaniec Męski z rodzinami i parafianami dekanatu grybowskiego.

– w sobotę – Zebranie Wiejskie w remizie OSP KW o godz. 14.00

– w niedzielę – Dzień Modlitw za Więźniów. Akcja Krwiodawstwa w OSP w Korzennej od 9.00 do 14.00. Szczegóły na afiszu. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. W czasie Gorzkich Żali zbierana będzie ofiara na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego.

4. Na przełomie czerwca i lipca planowana jest pielgrzymka z Grybowa do Medjugorie. Szczegóły na plakacie.

5. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Tobiasz K. 175, Marcin T. 183, Piotr K. 313, Piotr D. 207, Jarosław M. 220, Marcin C. 241, Waldemar Z. 209, Roman R. 61, Karol G. 76, Katarzyna G. 182.

Do sprzątania w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Renata P. 126, Teresa W. 169, Piotr O. 97.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są jeszcze do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Maksymilian Poręba ze Starej Wsi. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .