OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r.

1. Wdzięczni Duchowi Świętemu za Jego dary, chciejmy współpracować z Bożą łaską przyzywając w modlitwach Ducha Świętego i z Jego mocą pomyślmy o naszym zaangażowaniu w życie wspólnoty Kościoła.

2. Z wyrazami wdzięczności zwracamy się do Dzieci Komunijnych za ofiarę na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. W imieniu s. Barbary Pustułka dziękujemy również za wasze ofiary do puszek. Bóg zapłać! Siostry przeznaczą tę kwotę na budowę kaplicy w jednej z wiosek, w której posługują.

3. Zapraszamy do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych odprawianych przed Mszą Świętą popołudniową, a następnie od czwartku na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy dzieci, by swoje plansze z policzonym przez rodziców udziałem w nabożeństwach majowych w kościele, przy kapliczce lub w domu składać w zakrystii do czwartku. Podsumowanie udziału w nabożeństwach odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła; Msze święte w Krużlowej o 6.30, 9.00 i 18.00, a w Starej Wsi o 17.00;

– w środę – święto Nawiedzenia NMP;

– w pierwszy czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania i z racji Dnia Dziecka za dzieci, zwłaszcza zaangażowane w grupy parafialne. Spowiedź, zwłaszcza dzieci o godz. 17.30 i podczas godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej;

– w pierwszy piątek – będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez przyjęcie Komunii Świętej; spowiedź w Krużlowej od godz. 17.00, a w Starej Wsi od 16.00. Jeszcze raz prosimy o spowiadanie się również w inne dni tygodnia. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się od godz. 8.00.

– w pierwszą sobotę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy; oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP;

– w niedzielę, 3 czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy; w tym dniu będziemy przeżywać Dzień dziękczynienia w Polsce. Składka na cele diecezjalne.

5. Z przykrością musimy poinformować, że niszczone są groby na naszym Cmentarzu. Prosimy zachować czujność. Przypominamy o godnym zachowaniu się w miejscach świętych, gdyż oprócz dewastacji mienia, dochodzi grzech świętokradztwa. Apelujemy o wrażliwość sumienia – wzajemny szacunek i poszanowanie miejsc świętych!

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Jarosław T. 209, Zbigniew T. 97, Marcin T. 97, Waldemar T. 97, Sylwester P. 202, Bogusław W. 169, Ryszard B. 214, Zenon K. 62, Paweł B. 34, Józef F. 181.

W Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Elżbieta M. 127, Małgorzata K. i Danuta M. 167.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej