OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓCY – 04.06.2023 r.

1. Bóg w Trójcy Świętej Jedyny niech będzie uwielbiony w naszym życiu poprzez modlitwę i życie oparte na Bożych przykazaniach.

2. Dziękujemy za złożone w ostatnim czasie ofiary na potrzeby parafialne i rozwój naszego sanktuarium od 14 rodzin.

3. W miesiącu czerwcu pamiętajmy o nabożeństwie do Serca Pana Jezusa po każdej Mszy świętej popołudniowej.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika

– w środę – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika. Zapisy do ministrantów od klasy I SP w budynku plebanii o godz. 17.00. Zapraszamy kandydata z rodzicem.

– we czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 15.00. Po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, a w Starej Wsi po Mszy świętej o godz. 14.00.

Składka w tym dniu przeznaczona będzie na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Prosimy o czynny udział w procesji, młodzież i dorosłych do niesienia baldachimu, kandelabrów, sztandarów, figur i feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Kół Gospodyń Wiejskich z KW i z KN o noszenie feretronów przez całą Oktawę Bożego Ciała w uroczystych strojach ludowych. Prosimy jeszcze raz bardzo gorąco o zaangażowanie się wszystkich z wyznaczonych części parafii w przygotowaniu ołtarzy na procesję.

Uczcijmy wszyscy godnie Jezusa w Najświętszy Sakramencie przez modlitwę i śpiew w czasie procesji. Zwracamy się z prośbą do Strażaków o zabezpieczenie drogi na trasie procesji. Wszystkich prosimy o nie parkowanie w tym dniu samochodów na trasie procesji od nowego kościoła do przedszkola oraz od mostu obok szkoły do nowego kościoła.

W ciągu oktawy w dni powszednie procesja po Mszy świętej o godz. 18.00, w Starej Wsi po Mszy świętej o 17.00, w niedzielę po Mszy świętej o 9.00, w Starej Wsi po Mszy świętej o 14.00.

Zachęcamy wszystkich do udziału w Oktawie, zapraszamy małych chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, dziewczynki do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do noszenia baldachimu, kandelabrów, figur i feretronów, prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęca Służbę Maryjną.

– w niedzielę – 11 czerwca – ofiara na tacę przeznaczona będzie na cele parafialne. Prosimy o ofiarność na ten cel.

5. Zachęcamy dziewczynki ze szkoły podstawowej, aby zapisały się do dziewczęcej Służby Maryjnej. Spotkania odbywają się  w soboty o godz. 10.00 w budynku plebanii.

6. „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków na realizację projektów w zakresie dotacji na podejmowanie działalności gospodarczej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę ogodz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Aleksander N. 129, Aleksander P. 190, Karol T. 190, Szymon D. 175, Franciszek G. 23, Stanisław G. 260, Marcin S. 273, Stanisław S. 109, Wiktor O. 127, Marek I. 191.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: K. Joanna 222, L. Halina 250, T. Teresa 73.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego a w nim artykuł: Gigant wiary.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Waleria Frączek. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .