OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2023 r.

1. Rozpoczęty miesiąc lipiec jest poświęcony tradycyjnie w kościele modlitwom litanii do Krwi Pana Jezusa. Modląc się prywatnie wezwaniami tej litanii prośmy o pokój na świecie i zakończenie wojny na Ukrainie.

2. Dziękujemy dwu rodzinom za złożenie ofiary na potrzeby parafialne. Bóg zapłać!

3. Zakończyły się długotrwałe prace przy odwodnieniu kościoła. Dziękujemy serdecznie firmie Panów Obrzutów za solidne wykonanie pracy. W związku z czekającą nas poważną zapłatą za wykonaną inwestycję, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, zwłaszcza pracujących, o złożenie stosownej ofiary do kopert z adresem i tytułem: Odwodnienie. Mamy wielką nadzieję, że solidarność całej parafii pozwoli nam spłacić wykonaną pracę i z nadzieją patrzeć na kolejne zaplanowane projekty w naszym sanktuarium.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – święto Św. Tomasza, Apostoła

– w I czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki współpracy misyjnej w naszej tarnowskiej diecezji.  Modlitwa  o nowe powołania do służby Bożej. Spowiedź przed I piątkiem o godz. 17.30 oraz po Mszy świętej popołudniowej, podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

– w I piątek – spowiedź w Starej Wsi od godz. 16.00, w Krużlowej od godz. 17.00. Do chorych, pragnących się wyspowiadać, zgłoszonych w zakrystii, udamy się od godz. 8.00.

– w sobotę – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera 

– w niedzielę – 9 lipca – podczas wszystkich Mszy świętych, kazanie wygłosi misjonarz z Afryki, były nasz wikariusz, ks. Krzysztof Ferenc. Po Mszy świętej o godz. 7.00, 11.00 i 15.00 ks. Krzysztof zaprasza do dolnego kościoła na zdjęcia i film z dotychczasowej misji w Afryce. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne dla Ks. Krzysztofa. W zbiórce pomagać będzie nasza parafialna Akcja Katolicka.

5. Parafialny teatr „Renovatio” zaprasza na spektakl zatytułowany „5 minut”, którego autorem scenariusza jest Liliana Bardijewska. Sztuka mówi o wpływie mediów na nasze życie. Widzowie tego spektaklu zaproszeni są do studia telewizyjnego, aby uczestniczyć w niezwykłym show. „Renovatio” zaprasza w niedzielę, 9 lipca, na godz. 16:30 i 18:30 do Sali Misterium.

6. Nowych aspirantów zapraszamy na spotkanie we środę i piątek po Mszy świętej popołudniowej.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Roman G. 158, Tadeusz O. 221, Mateusz N. 166, Grażyna J. 29, Barbara Z. 69, Paweł J. 256, Artur Ż. 250, Jan J. 167, Adam K. 3, Bogdan J. 232.

W Starej Wsi do sprzątania prosimy następujące rodziny: Dominika J. 200, Beata B. 196, Małgorzata B. 196.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, w którym artykuł pt. „W piątek nie chodzi o mięso”, oraz „Droga na Ołtarze Łucji z Fatimy”, a także Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.