OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA25.06.2023 r.

1. Rozpoczęty czas wakacyjnego wypoczynku niech będzie sposobnością do lepszego wygospodarowania czasu na modlitwę, uczestnictwo w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Pamiętajmy także, że szacunek do miejsca świętego zobowiązuje by przychodząc na nabożeństwo mieć na sobie odświętne ubranie, dalekie od stroju plażowego czy prowokacyjnego.  

2. Dziękujemy dwu rodzinom za złożenie ofiary na potrzeby parafialne. Bóg zapłać!

3. W kończącym się miesiącu czerwcu pamiętajmy o nabożeństwie do Serca Pana Jezusa po każdej Mszy świętej popołudniowej.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we środę – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika

– we czwartek – Uroczystość Świętego Piotra i Pawła, Apostołów. Składka w tym dniu przeznaczona jest na tzw. świętopietrze.

– w I sobotę – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu N M Panny

– w I niedzielę – składka na cele diecezjalne.

5. Od 1 czerwca 2023 r, trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

 – na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej i gablocie parafialnej.  

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Józef N.  208, Mikołaj C. 208, Stanisław F. 168, Andrzej G. 51, Andrzej W. 178,Tomasz W. 178, Piotr B.  131, Bernadetta B.  131, Stanisław P. 88, Marcin J. 88.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: J. Monika 251, M. Bogusława 125, O. Ewa 200.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.