OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Święto Przemienienia Pańskiego – 06.08.2023 r.

1. Dziś ostatni dzień naszego Tygodniowego Odpustu Parafialnego ku czci Przemienienia Pańskiego. Gościmy dziś w naszej parafii J.E. Ks. Arcybiskupa dra Wiktora Skworca, który 20 lat temu konsekrował naszą nową świątynię sanktuaryjną, a dziś w dniu Jubileuszu przewodniczy liturgii Eucharystii o godz. 11.00 i głosi Słowo Boże.

2. Serdecznie dziękujemy:

* za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne

* dzisiejszemu kaznodziei, Księdzu Piotrowi Smole z Tarnowa, Zastępcy Pełnomocnika Biskupa Tarnowskiego do spraw kapłanów chorych, emerytów i rencistów za głoszenie Słowa Bożego o godz. 7.00, 9.00 i 15.00

* wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowej.

* siostrze zakrystiance za kompozycje kwiatowe oraz dbanie o czystość wewnętrznego i zewnętrznego obiektu sanktuaryjnego.

* Paniom w strojach regionalnych za noszenie obrazów i figur podczas procesji, panom i młodzieży, strażakom, hodowcom gołębi pocztowych, dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie dzwoneczkami.

* kolejnym 32 rodzinom naszej parafii za ofiarę na wykonane odwodnienie. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie stosownej ofiary do kopert za wykonane odwodnienie.

3. Spotkanie Przed pielgrzymkowe przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską odbędzie się 13 sierpnia o godz. 14:00 w Bobowej a o 16:00 w bazylice w Grybowie. 

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera

– we środę – Święto Św. Teresy, Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

– we czwartek – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– w piątek – wspomnienie Św. Klary, dziewicy

– w niedzielę – 13 sierpnia – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej za kolejne nabożeństwo fatimskie z  Piękną Madonną Krużlowską i lampionami o godz. 20.00. Mszy świętej i nabożeństwu przewodniczyć będzie oraz kazanie wygłosi ks. dr hab. Józef Młyński, nauczyciel akademicki Nauk Społecznych, profesor Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prosimy o zakupienie lampionów lub wkładów.

Podczas tego nabożeństwa będziemy dziękować Bogu i Maryi za dwuletnią posługę w naszej parafii księdza Tomasza, który otrzymał nominację na urząd proboszcza w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Podgrodziu koło Dębicy.

Do niesienia figury Madonny prosimy:

I. Koło Gospodyń Wiejskich KN

II. Hodowcy Gołębi Pocztowych

III. Róża św. Moniki – Marii Kruczek

IV. Margaretka ks. Biskupa Andrzeja Jeża

V. OSP KN

– w niedzielę – za tydzień – ofiara na tacę przeznaczona będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy na wejście pielgrzymki. Zapisy u Pani Elżbiety Obrzut.

6. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Albert Ł. 25, Piotr H. 8, Krzysztof F. 271, Marcin P. 85, Rafał B. 5, Grzegorz S. 145, Sławomir M. 145, Augustyn M. 255, Małgorzata P. 245, Jacek J. 235.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra i wakacyjny numer Apostoł Miłosierdzia. Są do nabycia plakietki oraz obrazy z Panem Jezusem Przemienionym w większym i mniejszym formacie.

8. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do wieczności: + Czesława Sapalska. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .