OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.

1. Rozpoczynając Tydzień Wychowania w Polsce zwróćmy szczególną uwagę na sprawę wychowywania odpowiednim słowem i przykładem, oraz otoczmy modlitwą rodziców i ich dzieci.

2. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy wzięli czynny udział w odpuście parafialnym: Strażakom i Kołu Gospodyń Wiejskich z KW za sprzątanie i udekorowanie otoczenia naszych kościołów, strażakom za zapewnienie bezpieczeństwie na trasie procesji, dorosłym i młodzieży za niesienie baldachimu, kandelabrów, feretronów, figur, a także chórowi i orkiestrze parafialnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami. Bóg zapłać!

3. Serdecznie dziękujemy:

* za dzisiejszą składkę na cele parafialne

* Panu Grabarzowi Janowi za ufundowanie marmurowej tablicy na krzyż misyjny

* kolejnym 15 rodzinom naszej parafii za ofiarę w łącznej kwocie 2 400 zł. (w tym od jednej rodziny za 500 zł.) za wykonane odwodnienie oraz dwu rodzinom za 300 zł. na korony dla figury Pięknej Madonny Krużlowskiej, Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie stosownej ofiary do kopert!

4. W dniu dzisiejszym w budynku plebani odbędzie się Spotkanie Akcji Katolickiej po południowej Mszy Św. Zapraszamy nowe chętne osoby do włączenia  się  w pracę apostolską.

5. Parafia Biała Niżna i nasza Parafia organizuje 10 – dniową autokarową Pielgrzymkę do Włoch, śladami świętych miejsc, związanych z życiem m.in. św. O. Pio, św. Franciszka z Asyżu, św. O. Dolindo i wielu innych. Dokładna informacja na tablicy ogłoszeń. Początek pielgrzymki 18 października. Zapisy u ks. Proboszcza i u  ks. Piotra Kalinowskiego w Białej Niżnej pod tel. 575 993 899.

6. Informujemy, że ze względu na przeprowadzone wczoraj działania dezynfekcyjne w zabytkowym kościele, został on wyłączony na kilka tygodni z możliwości korzystania z tego obiektu. Za utrudnienia przepraszamy!

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we środę – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu – z racji 13 dnia miesiąca – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską i lampionami o godz. 19.00. Głównym celebransem i kaznodzieją będzie ks. dr Stanisław Staśko, duszpasterz i spowiednik w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Lampiony są do nabycia w punkcie z pamiątkami.

   Do niesienia figury Madonny prosimy:

  1. Koło Gospodyń Wiejskich KW
  2. Teatr Renovatio
  3. Rodzice Scholii Dziecięcej
  4. Akcja Katolicka
  5. OSP KW

– we czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy Świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów i chcących zostać ministrantami. Zapraszamy.

– w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dla młodzieży od klas siódmych wzwyż. Serdecznie zapraszamy! W Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej rozpocznie się Tygodniowy Odpust. Szczegóły na afiszu.

– w sobotę – wspomnienie Św. Korneliusza, papieża i Św. Cypriana, biskupa i męczennika. W tym dniu o godz. 9.00 w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zaprasza nowa opiekunka grupy – siostra Leokadia.  Po Mszy świętej wieczornej w budynku plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, Gospodarczej i Ekonomicznej. Prosimy o przybycie!

– w niedzielę – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz dzień Golgoty Wschodu – Dzień Sybiraka. Odpust w Ptaszkowej z racji wspomnienia Imienia Maryi oraz w Mogilnie z racji święta Podwyższenia Krzyża świętego.

8. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Jacek M. 89, Dariusz O. 117, Anna Z. 154, Józef O. 93, Jerzy F. 174, Helena W.128, Wiesław G. 237, Przemysław M. 228, Maksymilian J. 259, Barbara O. 177.

Natomiast w Starej Wsi do posprzątania prosimy następujące rodziny: Maria Cz. 197, Paulina B. 197, Agnieszka J. 99.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra. Jest już do nabycia Kalendarz Rolników w cenie 35 zł.