OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023 r.

1. Pamiętajmy dziś w modlitwie o potrzebującym naszej pomocy duchowej i materialnej, przeżywając Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i słabosłyszące, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość.  

2. Serdecznie dziękujemy kolejnym ofiarodawcom:

* 27 rodzinom naszej parafii za ofiarę za wykonane odwodnienie, firmie leżącej na terenie naszej parafii , jednej rodzinie za pewną ofiarę oraz 5 rodzinom za ofiary na korony dla figury Pięknej Madonny Krużlowskiej, jednej osobie za ofiarę na kaplicę św. Antoniego w zabytkowym kościele, oraz za ofiary w ramach kwesty od 7 rodzin Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie stosownej ofiary do kopert!

3. Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym Przedstawiciele Rady Parafialnej naszej parafii przeprowadzają kwestę celem wyrównania zaległych długów oraz kontynuowania nowych zaplanowanych inwestycji w naszej parafii.  Zwracamy się serdeczną prośbą do Was Drodzy Parafianie o złożenie stosownej ofiary do kopert z podaniem adresu zamieszkania i przysiółka do którego należy dom lub wpłacając na konto parafialne.

  W poczuciu wspólnoty i odpowiedzialności za całą parafię uczyńmy co w naszej mocy na chwałę Jezusa Przemienionego i na cześć naszej Krużlowskiej Madonny.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:  

– Dziś – Odpust w Florynce, ku czci św. Michała Archanioła, oraz Akcja Krwiodawstwa w Korzennej. Szczegóły na afiszu.

– w poniedziałek – Różaniec  Męski z rodzinami dekanatu grybowskiego. Rozpoczęcie z kaplicy na Podjaworzu o godz. 19.00.

– we czwartek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika. W tym dniu Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy na godz. 17.30 przed mostek prowadzący do zabytkowego kościoła w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. Prosimy Strażaków o zabezpieczenie miejsca modlitwy.

– w piątek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętajmy w naszych modlitwach o siostrze zakrystiance Miszeli.

– w sobotę – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Spotkanie Teatru Renovatio o godz. 19.00 w Sali Misterium. Zapraszamy chętną młodzież do udziału w przedstawieniach.

– w niedzielę – ofiara na tacę na cele diecezjalne. Odpust w Grybowie ku czci Matki Bożej Różańcowej i w Cieniawie ku czci św. Franciszka z Asyżu. Rozpoczęcie nabożeństw październikowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, indywidualnej w domach lub przy kapliczkach. Nabożeństwa będą przed Mszą Świętą:

– w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, a w Starej Wsi o 14.00

– w dni powszednie w Krużlowej o godz. 18.00, a w Starej Wsi o 17.00.

Dzieci mogą zabrać plansze, na których będą zaznaczać swoją modlitwę.

5. Spotkanie dla dzieci z klas III i IV, oraz młodzieży z klas VII i VIII ze szkoły Podstawowej w Krużlowej i Starej Wsi wraz z rodzicami odbędzie się w czwartek na Mszy o godz. 18.00. Obecność uczniów i jednego rodzica obowiązkowa!

6. Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi zaprasza do udziału w szkolnym kiermaszu ciast i wypieków. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 1 października w budynku szkoły ( dolne wejście ). Nabycie ciast od godz. 9.00 aż do wyczerpania zapasów. Pieniądze z kiermaszu przeznaczone zostaną na zakup wózka elektrycznego dla naszego Parafianina Jakuba Badowskiego. Serdecznie zapraszamy!

7. Jest jeszcze 14 wolnych miejsc na 10-cio dniową pielgrzymkę do Włoch w październiku śladami wspaniałych miejsc sanktuaryjnych. Zapisy w parafii Białej Niżnej.

8. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Dariusz D.147, Maciej O. 257, Mariusz W.  39, Barbara W.  39, Dorota R. 26, Łukasz S. 26,  Adam K.  198, Małgorzata F. 155, Paweł O. 55, Wojciech O. 275.

Natomiast w Starej Wsi dziękujęmy za posprzątanie kaplicy, a do sprzątania prosimy następujące rodziny: Ilona S. 58, Helena K. 70, Dariusz K.145.

Drodzy Parafianie!

Dziękujemy serdecznie tym, którzy systematycznie przychodzą i solidnie przykładają się do tej pracy w ramach spełniania obowiązku katolika by troszczyć się o dobro materialne i duchowe parafii. Niech ich postawa będzie także wyrzutem sumienia dla tych, którzy nie zawsze przychodzą by zadbać o czystość świątyni i jej otoczenia lub nawet dla pozoru są chwilę by odejść niepostrzeżenie i zrzucić dalszą pracę na barki pozostałych. Pamiętajmy, że budynek kościoła i jego otoczenie jest wizytówką całej parafii i świadczy dobitnie o trosce lub braku troski o jej piękno ze strony parafian. Nie pozwólmy sobie odebrać dobrego imienia naszego sanktuarium. Niech przyjeżdzający tu pielgrzymi, urzeczeni pięknem tego miejsca budują się naszą pozytywną postawą i niech to święte miejsce jednoczy ich z Bogiem, z Maryją i z bliźnimi.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra oraz Kalendarz Rolników w cenie 35 zł.