OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2023 r.

1. Rozpoczęty miesiąc październik niech będzie dla nas wszystkich wezwaniem do codziennej modlitwy różańcowej. Różaniec to jedna z najwspanialszych i najskuteczniejszych modlitw do Matki Najświętszej.

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, indywidualnej w domach lub przy kapliczkach. Nabożeństwa różańcowe w kościele będą przed Mszą Świętą:

– w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, a w Starej Wsi o 14.00

– w dni powszednie w Krużlowej o godz. 18.00, a w Starej Wsi o 17.00.

Dzieci mogą zabrać plansze, na których będą zaznaczać swoją modlitwę.

3. Z wyrazami głębokiej wdzięczności zwracamy się do Was Drodzy Parafianie, którzy w ubiegłą niedzielę złożyliście ofiarę do kopert w ramach przeprowadzanej kwesty a przedstawicielom Rady Parafialnej dziękujemy za trudu przeprowadzenia tej zbiórki oraz za posegregowanie kopert i wpisanie do zeszytów ofiar. Bóg zapłać! Niech Pan Jezus Przemieniony przez wstawiennictwo Pięknej Madonny Krużlowskiej wynagrodzi Wam Waszą szczerą ofiarność obfitym błogosławieństwem. Prosimy jeszcze pozostałe rodziny z naszej parafii o złożenie ofiary w najbliższym czasie.

4. Serdecznie dziękujemy kolejnym ofiarodawcom:

– 30 rodzinom naszej parafii za ofiarę za wykonane odwodnienie

– oraz 2 rodzinom za ofiarę na korony dla figury Pięknej Madonny Krużlowskiej. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie ofiary do kopert!  

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:  

– Dziś – Odpust w Grybowie, ku czci M B Różańcowej oraz w Cieniawie ku czci św. Franciszka z Asyżu.  

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów

– we środę – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

– w I czwartek – wspomnienie Św. S. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej.

Modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej w kapłaństwie i zakonie.

– w I piątek – spowiedź w Starej Wsi o godz. 16.00, w Krużlowej o 17.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii, udamy się według następującego porządku: Ks. Fabian od godz. 8.00, ks. Proboszcz od godz. 9.00, ks. Artur w Starej Wsi od godz. 8.00.

– w I piątek – po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie wszystkich członków i zelatorów Róż Żywego Różańca z naszej parafii. Prosimy zelatorów, aby przynieśli na to spotkanie aktualną listę członków. Do wypełnienia odnowionej listy można zabrać ze sobą z przedsionka kościoła przygotowany formularz. Zapraszamy także chętne osoby do wpisania się na listę nowej lub uzupełnienia istniejących Róż Żywego Różańca, zwłaszcza do Róż za dzieci i wnuki.

– w piątek – 6 października – imieniny ks. bp. Artura Ważnego oraz naszego wikariusza ks. Artura Zygmunta. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.  

– w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z racji I soboty miesiąca modlitwy do Niepokalanego Serca N M Panny. Odpust w Binczarowej ku czci M B Różańcowej. Suma o 11.00.

– w niedzielę – 8 października – ofiara na tacę przeznaczona będzie na płatności w naszej parafii. Ostatnio została wykonana praca malarska i odnowienie wejścia do górnego i dolnego kościoła. Trwa także długofalowa i pracochłonna praca przy wykonaniu 24 ławek do zabytkowego kościoła. Czeka nas pilna praca w kaplicy starowiejskiej przy dachu, drzwiach i oknie witrażowym. Odpust w tym dniu w Białej Niżnej ku czci M B Różańcowej.

6. W naszej parafii z organizowany będzie Marsz dla Życia i Rodziny w ramach nabożeństwa różańcowego. Rozpoczęcie w nowym kościele w niedzielę, 8 października o godz. 15.00. Zakończenie w starym kościele Mszą Świętą. Prosimy o zabranie flag i ubranie się w stroje regionalne, a strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa na trasie Marszu i dopilnowanie, by tam nie parkowano. Zapraszamy całe rodziny naszej parafii, zwłaszcza z uczniami klas III, IV, VII i VIII.

7. Ks. Stanisław Staśko, posługujący wśród bezdomnych we wspólnocie braci Albertynów w Krakowie zwraca się z prośbą do naszej parafii o przeprowadzenie zbiórki odzieży dla przybywających do tego ośrodka potrzebujących pomocy. Przedstawiciele Parafialnego Caritasu będą odbierać przyniesione nowe lub używane – w dobrym stanie rzeczy w rozmiarach M i L. Zbiórka darów odbędzie się w dolnym kościele w piątek, od godz. 17.00 do 17.50. Potrzebne są: męskie kurtki, spodnie dresowe, czapki, rękawiczki, buty adidasy od nr 42 wzwyż, swetry, podkoszulki i bielizna osobista. Zachęcamy, aby włączyć się w to dzieło, w myśl słów z Pisma Świętego: „jałmużna zakrywa wiele grzechów”.

W Starej Wsi Szkolne Koło Caritas przeprowadzi taką zbiórkę w czwartek. Odzież będzie można przynosić o godzinie 8 lub 13.

8. Jest jeszcze 12 wolnych miejsc na 10-cio dniową pielgrzymkę do Włoch w październiku. Zapisy w parafii Białej Niżnej.

9. Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi zaprasza dziś od godz. 9.00 do udziału w kiermaszu ciast i wypieków w budynku szkoły w Starej Wsi (dolne wejście). Pieniądze z kiermaszu przeznaczone zostaną na zakup wózka elektrycznego dla naszego Parafianina Jakuba.

10. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 08.30 prosimy następujące rodziny: Czesław D. 143, Jan F. 18, Teresa F. 144, Paweł C. 278, Zdzisław C. 176, Mateusz R. 176, Paweł F. 253, Antoni G. 74, Krzysztof C. 120, Zofia J. 380.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Monika Cz. 157, Anna W. 103, Bogumiła S. 190.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, czasopisma misyjne, oraz Kalendarz Rolników w cenie 35 zł.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Antoni Janusz. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…