OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024r.

1. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedzielę w Krużlowej o 15.00, a w Starej Wsi po mszy o 9.30, Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a w Starej Wsi o 16.30, oraz Kalwaryjska Droga Krzyżowa w niedzielę w Krużlowej o 14.00, a w Starej Wsi o 8.30. Dzieci mogą zabrać z zakrystii kontrolki do nabożeństw wielkopostnych.

2. Dziękujemy:

– za dzisiejszą ofiarę na Seminarium Duchowne,  

– rodzicom i młodzieży z kl. VIII w Krużlowej i w Starej Wsi za ofiarę na dar Ołtarza, który będzie przeznaczony na relikwie, relikwiarz, obraz i miejsce na relikwie bł. Rodziny Ulmów,

– 18 rodzinom za ofiarę na potrzeby parafialne,

– jednej rodzinie za ofiarę na korony dla Pięknej Madonny Krużlowskiej.

Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

3. Wspólnota krużlowskiej parafii wraz z duszpasterzami wyraża ogromną radość i wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego budynku Biblioteki w Krużlowej Niżnej. Niech ten nowy gmach Biblioteki zachęca wszystkich do czerpania wiedzy z lektury książek, a także Seniorów do wspólnych spotkań.

4. Zapraszamy w piątek na transmisję serialu The Chosen do dolnego kościoła po mszy wieczornej. Zachęcamy do wspólnego rozważania w Wielkim Poście fabularnej opowieści o Jezusie widzianego oczami osób z Jego najbliższego otoczenia.

5. W sobotę po Mszy wieczornej w Sali na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne dla przygotowujących inscenizowane Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w niedzielę, 25 lutego po Mszy Świętej popołudniowej w budynku plebanii. Zapraszamy chętne osoby do współpracy.

7. W niedzielę, za tydzień dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Prosimy Caritas Parafialne o przeprowadzenie tej zbiórki.

8. Chór Parafialny prowadzony przez Organistę zaprasza do uwielbiania Boga swoim śpiewem podczas Liturgii. Obdarzonych głosem i słuchem muzycznym bardzo prosimy o włączenie się w działalność chóru przed czekającym nas Odpustem i Koronacją. Wszelkie informacje o próbach u pana Romana Kwoki.

9. Katechizacja przedmałżeńska (tzw. kurs przedmałżeński) dla narzeczonych, zostanie przeprowadzony w dniach od 08 – 10.03. 2024 roku w Grybowie (piątek, sobota, niedziela). Szczegóły w gablocie parafialnej.

10. Komisariat Policji w Grybowie, prosi o prawidłowe parkowanie w obrębie kościoła, aby zachować bezpieczeństwo i możliwość przejazdu.

11. Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia.

12. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Rafał F. 352, Jadwiga G. 282, Piotr G. 282, Jan Ch. 86, Andrzej Ch. 86, Jerzy M. 244, Stanisław M. 229, Tomasz Ch. 261, Piotr Sz. 259, Jan J. 188.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Beata O. 189, Katarzyna O. 4, Władysław O. 4a.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze do nabycia kalendarz ścienny na rok 2024 (za dobrowolną ofiarę) z pięknymi religijnymi ilustrowanymi stronami. Dzieci, które chcą pomóc seniorom i innym potrzebującym w naszej parafii w ramach jałmużny wielkopostnej, niech zabiorą ze sobą składane skarbonki, do których będą odkładać swoje oszczędności.