OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024R.

1. Dzisiaj w Sali Misterium o godz. 16.30, Grupa Teatralna „Odeon” z Binczarowej, przedstawi Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy na ten pasyjny spektakl.

2. Trwajmy w wielkopostym czasie i bierzmy udział w nabożeństwach pasyjnych:

– Gorzkie Żale w niedzielę w Krużlowej o 15.00, a w Starej Wsi za tydzień po Mszy o 10.00,

– Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30,

– Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątki o 17.30, a w Starej Wsi o 16.30,

– za tydzień z racji rekolekcji nie będzie Kalwaryjskiej Drogi Krzyżowej.

3. Dziękujemy:

– za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne

– czterem rodzinom za ofiary na korony dla Krużlowskiej Madonny

– trzem rodzinom za ofiary na potrzeby parafialne.

Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

4. Gratulujemy chłopcom z LSO za zdobycie podium w rozgrywkach dekanalnych piłki halowej. Ministranci zdobyli 3. miejsce, lektorzy młodsi i starsi zdobyli 1. miejsca i awans na rozgrywki rejonowe.

5. Spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców odbędzie się w czwartek o godz. 17.00. Po nim wspólna modlitwa na Drodze Krzyżowej, nowennie i Mszy Świętej, w int. odnowienia przyjaźni z Jezusem z okazji zbliżającej się Rocznicy I Spowiedzi i I Komunii Świętej.

6. W najbliższą niedzielę – za tydzień – 17 marca:

– rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je o. Adam Szustak, Dominikanin. Rekolekcje trwać będą do środy 20 marca. Zapoznajmy się ze szczegółowym programem rekolekcji, umieszczonych na afiszach i w Internecie, by tak ułożyć sobie plan zajęć i obowiązków, aby skorzystać w miarę możliwości z całości tych dni, ubogacając swoje wnętrze do trwania w wierze, nadziei i miłości. We środę, na zakończenie rekolekcji, zbierana będzie ofiara na tacę, z racji przeprowadzonych rekolekcji, przeznaczona na potrzeby zakonu Dominikanów. W przedsionku kościoła przedstawiciele Akcji Katolickiej rozprowadzać będą książki autorstwa o. Adama Szustaka;

– o godz. 19.30 O. Adam Szustak wygłosi naukę dla młodzieży, a o 20.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Zespół i Grupa Młodzieżowa naszej parafii;

– podczas Gorzkich Żali – zbierana będzie ofiara na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego;

– Rada Rodziców zaprasza do budynku Szkoły Podstawowej w Krużlowej, na tradycyjny przedświąteczny kiermasz z możliwością nabycia palm, koszyczków, stroików świątecznych, ciast itp.;

– Akcja Krwiodawstwa odbędzie się, w Grybowie. Szczegóły w komunikacie na tablicy ogłoszeń.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Zbigniew F. 216, Paweł U. 170, Piotr T. 71, Zenon S. 172, Paweł S. 172, Robert S. 172, Marek F. 304, Jakub F. 201, Adam T. 13, Wojciech K. 13.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Maria O. 194, Krystyna W. 233, Aneta W..

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Apostoła Miłosierdzia Bożego i innych. Są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.

9. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Stanisław Obrzut, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza o godz. 13.00, oraz + Maria Jantas, której pogrzeb będzie we wtorek, Msza o godz. 15.00. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…